TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Türkiye bu operasyonlarla zarar görecek bir ülke değil!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Tokat Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanı Yusuf Beyazıt tarafından hayata geçirilecek olan Yusuf Beyazıt Eğitim ve Kültür Vakfı’nın (YUBEV) açılışına katılmak üzere uçakla Tokat’a geldi. . Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, önce Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesi’ni ziyaret ettikten sonra Halit Sokak’ta YUBEV’i açtı. Tokat Belediyesi hizmetlerinin açılışı da Şentop’un Tokat programında yer aldı.

Açılışın ardından Tokat Valiliği’ni ziyaret eden Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

ARTIK BÖYLE HESAPLARI BİLİYORUZ VE GÖRÜYORUZ!

Türkiye’de bazı konsoloslukların kapatılmasına ilişkin son günlerde yaşanan gelişmelerin sorulması üzerine TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Türkiye’ye yönelik bir operasyon olduğunu düşünüyorum. Bunu zaten söyledim. Şimdi mantıksız bir durum var; açıklama yaparak kendi vatandaşlarını uyarıyorlar yani bu ülkelerin vatandaşları dışındakiler insan değil nasılsa türkiye yetkilileriyle paylaşsınlar bu gerçekten güvenilir bir bilgiyse ama bu değil onlar sadece kendi vatandaşlarını uyarıyor ve sonra sözde iş ve faaliyetlerini durdurmak için tedbir alıyorlar, böylece Türkiye’de bir güvensizlik ortamı yaratıyorlar, kendi yöntemleriyle, özellikle İstanbul’da çalışıyorlar.Artık bu rakamları, planları, hesapları biliyoruz ve görüyoruz. Bunlar artık kendi itibarlarını zedeleyecek, kendi itibarlarını sarsacak faaliyetlere dönüşmüştür. ity. Türkiye artık bu tür hamlelerden, bu tür operasyonlardan zarar görecek bir ülke değil. Herkes bilmeli. Eğer samimiyseler sadece kendi vatandaşlarını değil herkesi uyarsınlar. Ve ellerinde ne varsa Türkiye’deki devletimizin yetkilileriyle paylaşsınlar. Olmadıklarına göre, öyle sanıyoruz demektir. Ciddi bir şeyleri yok. Yaparlarsa paylaşırlar. Çünkü paylaşmıyorlar. HAYIR. Sadece kendi vatandaşlarını uyardıkları için Türkiye’ye yönelik bir operasyon, güvensizlik ve güvensizlik ortamı yaratma eylemi olarak değerlendiriyoruz. Bu doğru dürüst bir devlet işi değil.

BAZI ÜLKELERDE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A YÖNELİK OLUMSUZ YAZILARA TEPKİ

Son dönemde özellikle Amerika ve Almanya gibi ülkelerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında medyada çıkan olumsuz haberlere ilişkin görüşü sorulduğunda Şentop, “Türkiye’nin yirmi yıldır en büyük başarısı 15 Temmuz 2016. O geceyi hatırlayacaksınız. Onlara göre tablo netleşene kadar açıklama yapmadılar, taraflara itidal tavsiye ediyoruz.Açıklamaydı.Hangi tarafta?Bir tarafta anayasal düzen var.Anayasal hükümet var. Bir de buna karşı hareket eden bir eşkıya çetesi var.Sanki iki taraf varmış gibi.Nasıl bir açıklama yapabilirsiniz?Beklentileri ve son hamleleri buydu.Türkiye’de Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bizim millet devlete, anayasal düzenin korumasıyla bu operasyon önlendi, yapanlar devrildi. türkiye artık siyaseti ve direktörü olan bir ülke değil. iyonlar dışarıdan alınan kararlar ve yapılan planlar tarafından yönlendirilecek!

Bu konuda karar verecek olan milletimizdir. İşte seçim. Milletimiz ne derse Türkiye’de o olur. Ama milletimiz bu tür sinsi niyetlerin, planların, operasyonların, ortaklıkların farkındadır.”

Yoruma kapalı.