Sürücülerin korkulu rüyası, rampadaki viraj

Akaryakıt istasyonunun güvenlik kameralarına yansıyan kaza görüntülerinde, bilhassa uzun araçların kazaya karıştığı görülüyor. Yüklü olan tırlar yokuş aşağı giderken virajı alamadıkları için devriliyor. Üstündeki yükler ise yola saçılıyor. Kazalarda bazı araçlar yol kenarına devrilirken, bazıları ise akaryakıt istasyonuna kadar girdi. Akaryakıt istasyonunda herhangi bir patlamamanın olamaması faciayı önledi.

Sürücüler kadar akaryakıt istasyonu çalışanları da tedirgin. Bilhassa yağmurlu günlerde araçların virajda kayarak akaryakıt istasyonuna dalmasından dolayı korktuklarını ifade ediyorlar.

Sık sık kazaların meydana geldiği Börgenek rampasındaki viraj ile ilgili Karayolları Genel Müdürlüğünün; virajı kaldırarak, yol güzergahının değiştirilmesi için ödenek çıkartıldığı öğrenildi.

Tır Sürücüsü Cafer Sandıkcı, bu virajdan korktuklarını belirterek, “Virajdan dolayı kazalar meydana geliyor. İki gün ilkin gene bir tır devrildi. Şu demek oluyor ki bu viraj fazlaca tehlikeli, keskin ve kaygandır. Ondan dolayı sürekli çekince yaşıyoruz. Bilhassa yabancı tır şoförleri bu virajda kaza yapıyor. Bu virajdan korkuyoruz” dedi.

Akaryakıt istasyonu yöneticisi İsmail Kızıl ise, yağmurlu günlerde sık sık kazaların meydana geldiğini, uzun araçların virajı alamadıkları için akaryakıt istasyonuna kadar girdiğini ve tedirgin olduklarını söylemiş oldu.

Akaryakıt istasyonu çalışanı Ramazan Turan, yaşanmış olan kazalardan dolayı gözlerinin devamlı yolda bulunduğunu, araçların akaryakıt istasyonuna girebileceğinden dolayı korktuklarını aktardı.

Yoruma kapalı.