Son dakika: Stoltenberg, Türkiye’ye geliyor

Stoltenberg, NATO savunma bakanları toplantısının sonunda düzenlediği basın toplantısında, AA muhabirinin talebi üzerine NATO’nun Türkiye’ye verdiği destek ve yarın Türkiye’ye yapacağı ziyaret hakkında bilgi verdi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem nedeniyle tüm müttefiklerin Türkiye’ye taziyelerini ve desteklerini ilettiklerini vurgulayan Stoltenberg, “NATO’nun müttefikleri, ortakları ve NATO desteklerini artırdı.” dedi.

Stoltenberg, NATO’nun müttefiklerin yardımına ek olarak barınak yapıları da göndereceğini hatırlatarak, bunların birkaç gün içinde Türkiye’ye gönderileceğini söyledi.

Yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmek, geçmiş olsun dileklerimi sunmak için Türkiye’de olacağım.” Stoltenberg, görüşmeleri sırasında NATO ve Müttefik yardım koordinasyonunu da değerlendireceğini söyledi.

Dün NATO savunma bakanları toplantısını bir dakikalık saygı duruşu ile açtıklarını hatırlatan Stoltenberg, “Müttefiklerimize Türkiye’ye verdikleri destekten dolayı teşekkür etmek istiyorum. Bugün tüm müttefiklere savunmalarını artırmaları çağrısında bulunarak savunma bakanları toplantısını sonlandırdım. onların desteği ve stratejik yardımı” dedi.

Yoruma kapalı.