Son dakika! Ömer Çelik: Danimarka’daki Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağına saldırıyı lanetliyoruz

Son Dakika… AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Danimarka’da İslam düşmanı faşist bir grubun kutsal kitabımız Kuran’a ve şanlı Türk bayrağına yönelik saldırı ve provokasyonunu kınıyoruz. Değerlerimize yönelik tüm saldırılara karşı elimizden geldiğince mücadele etmeye devam edeceğiz.

İfade özgürlüğü adına Türkiye’ye ve Müslümanlara yönelik bu bariz nefret suçuna izin veren Danimarka makamlarını şiddetle kınıyoruz. Nefret dolu eylemlere izin verenler kendi demokrasilerini de zehirlerler.

Başta Avrupa’nın sağduyulu siyasetçileri olmak üzere herkes bu yaygın nefret salgınına karşı harekete geçmelidir; harekete geçmeli ve gereğini yapmalıdır. Siyaset ve nefret eylemleri demokratik değerleri tehdit etmemelidir.

DIŞ BÖLÜMÜNDEN AÇIKLAMA!

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı notta şu ifadelere yer verildi:

“Dün (24 Mart) Danimarka’da mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim’e ve şanlı Bayrağımıza yönelik alçakça saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyoruz.

Nefret suçu teşkil eden bu alçakça eyleme ifade özgürlüğü adı altında izin verilmesini hiçbir şekilde kabul etmiyoruz.

İçinde bulunduğumuz Ramazan ayında gerçekleştirilen bu eylem, Avrupa’da İslamofobi, ayrımcılık ve yabancı düşmanlığının her geçen gün ürkütücü boyutlara ulaştığını ve geçmişten ders alınmadığını bir kez daha net bir şekilde göstermiştir.

Bu eylemi en güçlü şekilde kınadığımız ve protesto ettiğimiz Danimarka makamlarına bildirildi.

Danimarka makamlarını bu nefret suçunun failleri hakkında gerekli işlemleri yapmaya, toplumsal barış ve barış içinde bir arada yaşamayı amaçlayan bu tür provokasyonların önlenmesi için somut adımlar atmaya çağırıyoruz.”

Yoruma kapalı.