SON DAKİKA: Fuat Oktay komutanın talimatını ilk kez anlattı: Gerekirse ölüme gideceksiniz ama gideceksiniz!

“BENİM EVİM EVİNİZ OLSUN” KAMPANYA VE DETAYLAR.

Başkan Yardımcısı Oktay’ın diğer açıklamaları şöyle:

Şu anda karada 76 bin 97 güvenlik personeli, 64 bin 728 jandarma, 41 bin 149 Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu ve güvenlik görevlisi görev yapıyor. Buna Sahil Güvenlik dahil değildir.

Türkiye’de ikamet edip ikinci evi olan veya yurtdışında ikamet edip ikinci evi Türkiye’de olan hayırseverlerimiz, kullanılmayan evlerini veya yazlıklarını depremzedelerin ailelerine ücretsiz olarak sunmak veya evlerini ailelere kiralamak isteyen hayırseverlerimiz depremzedeler gönül rahatlığıyla evimyuvanolsun.org adresinden başvurabilirler. Bu siteden başvuru yapabilirlerse bu sefer de kaymakamlıklarımız aracılığıyla başta dezavantajlı ailelerimiz olmak üzere depremzedelerimizin ailelerinin bu konutları kullanmasını sağlayacağız. Yani ev sahibi ile mağdurlarımızı karşı karşıya getirmek yerine, kaymakamlığın kefilinde, süresi dolduğunda evin aynı kamu otoritesinin kefilinde teslim edileceği bir sistem bu. dışarı.

Evde sorunlar varsa sigorta sistemi tarafından karşılanacaktır. Ayrıca bu platformda bağışçılarımız depremden etkilenen ailelere kira yardımı da yapabilmektedir. Yani biri kira verirse, başkası kira verirse bağışlanan kira ile onun kirası ödenebilir.


Yoruma kapalı.