Son dakika: Başkan Erdoğan’dan İstanbul’da önemli açıklamalar

Son Dakika… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Esenler’deki mitinge katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Esenler’i çok seviyoruz. Bu muhteşem kalabalığın toplandığı meydanı sevmiyor musunuz? Resmi rakam arazide 90.000, yollarda 50.000. Esenler pazar günü sandıkları patlatarak sesini duyuracak. Pazar Esenler bir ses daha verecek. Sizi en sıcak duygularımla selamlıyorum. Buradan tüm Esenler’i sizin aracılığınızla selamlıyorum. Bugün bu meydanda sevgi ve samimiyet var. Bugün bu meydanda dayanışma var, gönülden gönüle bir yolculuk var.

%87’nin üzerinde bir seçmen katılımıyla dünyaya bir demokrasi dersi verdik. Tarihimizin en yüksek katılımlı seçimlerinden birini gerçekleştirdik. Millet iradesi başımızın üstünde bir yere sahiptir. İlk turda rakiplerimize karşı önemli bir fark yarattık. Meclise güvenmedikten sonra Kemal Bey’in yapabileceği bir şey var mı? Çoğunluğa sahibiz. Nasıl yasa çıkaracaksınız? Bizim insanımız diyor ki “İstikrar sürer, Türkiye büyür”.

Devletin organları arasındaki çekişmelerin bedelini çok ağır ödedik. 2-3 ay süren koalisyon hükümetleri gördük. Siyasi istikrarsızlık Türkiye’nin altın yıllarını kaybetmesine neden oldu.

Türkiye daha önce görmediği yerlere bizimle gitti. Milletimiz, son 21 yılda ülke tarihinin en büyük yatırım hamlesiyle karşılaştı. Demokrasimiz bu dönemde en güçlü konumuna ulaşmıştır. Terör örgütlerine karşı en başarılı mücadele bu dönemde verilmiştir. Ülkemizin küresel siyasetteki ağırlığı bu dönemde artmıştır. Hak ve özgürlükler adına en ileri reformlar bu dönemde yapılmıştır. Bölgeler arasındaki gelişmişlik farklılıkları bu dönemde ortadan kalktı.

Milletimiz tercihini istikrardan yana kullandı. 14 Mayıs’ta yarım kalan çalışmalarımızı 28 Mayıs’ta çok daha güçlü bir şekilde tamamlayacağız. Çift başın oluşmasına izin verebilir miyiz?

Toplam oyların yüzde birini alamayan 3-4 partiye 40 milletvekili verdiler. Pazartesi günü işler savaş alanına dönecek. Neden? Bu kadar milletvekiliniz varken neden parti yapıyorsunuz? soracaklar Muhasebeci olmalısın. Hapisteki suçluları serbest bırakacaklarına söz verdiler.

Milletim teröristin yanında duranları tasvip etmez. Kemal Bey, Kandil’den talimat alır. Milletimin zekasıyla alay edilmeyeceğini onlara bir kez daha hatırlatacağız.

Sizlerden aldığımız cesaretle ülkemize aşkla hizmet ediyoruz.

İstanbul’da sel var, başkan Bodrum’da. Dün bir satıcıyla kavga etti. Onları polisle birlikte yakalar ve karakola götürür. Böyle bir yönetim yok. Böyle bir belediye başkanı yok. Belediyeden ayrıldı ve Van’da siyasete girdi. Orada da PKK damgasını vuruyor. Pazar günü onlara bir ders vermeliyiz.

Sığınmacı sorununu mutlaka çözeceğiz.

DETAYLAR YAKINDA GELİYOR…

Yoruma kapalı.