SON DAKİKA | Başkan Erdoğan’dan 28 Mayıs mesajı: Asla rehavete kapılmayacağız

Son haberlere göre; 14 Mayıs seçimlerini büyük ölçüde tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci tur seçimlere başladı. Seçimlerde 50+1 şartının sağlanamaması nedeniyle 28 Şubat’ta yapılacak 2. tur seçimin takvimini belirleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. katıldığı canlı yayın programı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının başlıkları şöyle:

Seçilen milletvekillerimizin yeni dönemlerini kutluyorum. Oyların %49,5’ini alarak en yakın rakibimizi 2,5 milyon geride bıraktık. Milletimiz bize güvenini göstermiştir. Önümüzdeki 12 günü iyi değerlendireceğiz. Asla tatmin olmayacağız. Planladığım bir miting yok ama deprem bölgesinde halkla bütünleşme noktasında toplantılar yapabiliriz. Deprem bölgesindeki insanlarımıza sahip çıkarak moral olması için çaba göstereceğiz.

“RAKİP BUNU ANLAMALI”

Defne Devlet Hastanesi’nde sona gelindi. Tüm elektronikler oraya yerleştirilmiştir. Belki açabiliriz. 28 Mayıs’tan sonra milletten yetki aldıktan sonra verilen tüm sözleri birer birer hayata geçireceğiz. Seçimlerin sandıkta kazanıldığını gördük. Muhalefet, muhaliflerine gözdağı vererek, terör örgütünün uzantılarıyla iş birliği yaparak seçim kazanamayacağını anlamış olmalı.

“OY VERMEYEN VATANDAŞLAR”

Bu ülke için, bu millet için yapabilecekleri hiçbir şey yok. İçlerinde sadece kan, nefret, ölüm var. Suçu yine kendilerinde değil, millette arıyorlar. Başta depremzedelerimiz olmak üzere kendilerine oy vermeyen vatandaşlarımıza hakaret ediyorlar. Devletin kurumlarını yok etmeye çalışıyorlar. Deprem bölgesinde 50.000 ölü var. Çok sayıda yaralımız var. Hangi partiye oy verirlerse versinler ihtiyaçlarını karşılayacaksınız.

“YASAMA VE YÜRÜTME İŞLERİ UYUM İÇERİSİNDE ÜLKEYE HİZMET VERİR”

İstanbul belediye başkanlığı CHP’de ama Meclis çoğunluğu bizde. Sağlıklı bir yönetim istiyorsanız, yürütme ve yasama da buna uyum sağlarsa, oradaki sonuç çok farklı olur. Doğrudur, mecliste sağlıklı bir yapı olmazsa burada sıkıntı yaşanır. Yürütme ve yasama arasında uyum içinde çalışmak ülkeye hizmet eder. İstikrarlı bir yönetim olursa huzur ve refah olur. Koalisyon dönemlerinde neler çektik. Millet İttifakı’nın meclisteki güçlü duruşu da bizi kırıyor.

İKİ Raunt ÇAĞRI: OYUNUNUZU ALIN SONRA SEYAHATLERİNİZİ YAPIN

28 Mayıs çok ama çok farklı olacak. İlk turda tam olarak takvimi uygulayacağımızı söyleyemem. Özellikle teşkilatımızın İstanbul ve Ankara ziyaretleri ile bu süreci daha farklı ele alacağız. Milletimizin ikinci turda sandığa gideceğine inanıyorum. Mayıs ayı olduğu için Karadeniz’de çay içmeye gidenler olabilir. erteleme diyorum. Oyunuzu kullanın, sonra seyahatlerinize devam edin. Şu anki kabinemiz bu süre zarfında bizi çok etkiledi. Yeni tuvalet için çalışıyoruz. Mevcut eksikliklerimizi gidermek için Türk asrına giden yola devam etmek niyetindeyiz. Ne yazık ki, partimde hafif bir düşüş var. Bununla ilgili departmanımız çalışıyor.

“Önde Olduğumuzu Bal Gibi Biliyoruz”

Öncelikle bu CHP’nin ve Kemal Bey’in klasik tavrıdır. Maalesef milleti kandırma çabalarını seçim gecesi de bırakmadılar. Bunları yalan söylemeyi alışkanlık haline getirmiş bir yapı olarak görüyorum. Kılıçdaroğlu ve şirketi önde olduğumuzu bildikleri halde “öndeyiz” dediler. Gerçek sonuçlar ortaya çıkar çıkmaz yüzleri kızarmaz. Bunlar kişinin kendi namussuzluğuna, beceriksizliğine kılıf bulma çabalarıdır. Umarım 28 Mayıs’ta milletimiz bunlara gereken cevabı verir, inanıyorum. Kazandığımızda bu ülkede kimse kaybetmeyecek.

DETAYLAR YAKINDA…

Yoruma kapalı.