Son dakika! Başkan Erdoğan: CHP bu siyasetle iktidar yüzü göremez

Son Dakika… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKM’de düzenlenen “40 Yıl 40 Eser” etkinliği kapsamında düzenlenen “Bir Şiir Bir Hayat / Sakarya Türküsü” dijital sergisinin açılışında konuştu. Konuşmasında Kemal Kılıçdaroğlu’nun kırsalda yaşayan vatandaşları aşağılayıcı skandal açıklamalarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu zihniyetle CHP’nin Türkiye’de iktidar yüzünü göremediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Sizi en sıcak duygularımla selamlıyorum. 40 yıl 40 eser etkinliği vesilesiyle sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu yıl Necip Fazıl ustamızın vefatının 40. yıl dönümünü kutluyoruz. Tanrı onu korusun. Usta eserlerin yeniden düzenlenip kitapseverlere ulaştırılmasını da takdirle karşılıyorum. Üstadımızın bize emaneti olan Mehmet Kısa Kürek’i canı gönülden tebrik ediyor, emeğinden dolayı teşekkür ediyorum. Nitelikli, özgün ve gençlerimizin hizmetinde olan her türlü çabanızda yanınızda olduğumu bilmenizi isterim.

Necip Fazıl, Cumhuriyet tarihimizin en acı günlerine tanık oldu. Bireylerin tüm acılarını bizzat gördü. Kültürel hegemonyaya teslim olmak yerine sözle ve kalemle direnmeyi seçmiştir. Kolay yolu seçmedi, zor olanı tercih etti. Allah demenin yasak olduğu yıllarda verdiği mücadele ile milletimizin ruh köklerini korumuştur. Entelektüel cephede bileklerini bükemedikleri için daha da kibirlendiler. Necip Fazlı, kültür sanat camiamızın bugün bile esaretinden kurtulamadığı, onlarca yıldır mahalle baskısına maruz kalmıştır. Necip Fazlı, Türkiye merkezli düşünce merkezinin vücut bulmuş haliydi. Hayatının en değerli yıllarını aydın Mehmetçikler yetiştirmeye adadı. Başkalarının ne dediğini umursamadan konuştu ve yazdı.

Bir Ayasofya vakamız varsa, bu vakayı Necip Fazıl Usta’dan öğrendik. Sultan Ahmet Meydanı’ndan “Ayasofya açılacak” dediğimizde bu heyecanı ondan alıp Allah’ın izniyle Ayasofya’yı açtık.

KILIÇDAROĞLU’DA “KIRSAL KESİM”İN TEPKİLERİ!

Artık kimse bu milletin evlatlarını aşağılamaya cesaret edemeyecek. Kimse Anadolu insanına hakaret edemeyecek, tehdit edemeyecek. (Kemal Kılıçdaroğlu) Ne diyor “Kampanyadan aldığı oylarla cumhurbaşkanlığını kazandı” diyor Partinizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal, “Çiftçi milletin efendisidir” demedi mi? Bir yandan artık yemiyorlar. Bu insanlar daha da ileri gidiyorlar ve gidecekler. Oy tercihi yüzünden artık kimse vatandaşa parmak kaldıramayacak. CHP böyle siyaset yaptığı sürece bu ülkede iktidar yüzü göremez. Bu millet terör örgütlerine oy vermez, vermeyecektir.

“SİYASİ TÜKENMİŞİNİN DANİSKA’SI”

Sandıktan çıkan iradeye saygı duymak yerine, yine de oyları vatandaşa 500 liraya satmayı önermek siyasi tükenmişlik göstergesidir.

Yoruma kapalı.