SON DAKİKA | ATV – A Haber – A Para ortak yayın: Başkan Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Para, A Haber ve ATV ortak yayınında yayınlanan “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile özel gündem” programına konuk olarak önemli açıklamalar yapıyor. Programda gazeteciler Hilal Kaplan, Okan Müderrisoğlu, Şebnem Bursalı, Melih Altınok ve Salih Nayman, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çeşitli sorular soruyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının başlıkları şöyle:

Öncelikle bu hafta geçen pazartesi Adıyaman’a gittik. Kaybettiğimiz 50 binden fazla vatandaşımız var. Bizim inancımızda şehitlerin yanındadırlar, Peygamberimizin komşularıdırlar. Akrabalarıyla tanışıyoruz. Hepsi yandı. Acılarına bir nebze de olsa ortak olabilirsek ne mutlu bize. Bu cuma Gaziantep’te olacağız. Cumartesi günü de Elazığ’da olmayı planlıyoruz. Yapacağımız konutların temel atma törenlerini yapıyoruz. Depremzedelerimizi asla yalnız bırakmayacağız. Sadece ben değil Cumhur İttifakı olarak buraları hep birlikte gezmeyi planlıyoruz.

“BACAKLARINI KAYBEDEN 850 ÇOCUĞUMUZ VAR”

Bu adımları atarken en çok pişmanlık duyduğumuz sorunlardan biri de şudur; 850 kayıp ayağımız, kolumuz, kardeşimiz, evladımız var. Takma dişleri vb. Yapıyoruz. Aralarında iki bacağını da kaybedenler ve aynı zamanda anne ve babasını kaybedenler de var. Protezlerde de en iyi kalite aranacak ve bulunacaktır.

ATV – A Haber – A Para ortak yayını: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar: “Uzuvunu kaybetmiş 850 bin çocuğumuz var”

AKŞENER’E TEPKİ: ADIMIZA DİKKAT EDİN

Deprem bölgesinde yeni konutların temelini attık, atmaya da devam ediyoruz. IP’nin başkanı ek binalara “çukurlar” diyor. Hayatında hiç bina görmemiş ve tepeden tırnağa ne kadar derin olmaları gerektiğini bilmiyor. Duyarlılığımız çok yüksek. TOKİ zaten kendini kanıtladı. Zemine özel önem veriyoruz. Kullanılan temeller kayadır. Belediye başkanı olduğumdan beri bu sektörde çalışıyorum. Doktor taslağı var ve konuşuyor. Hayatınızda hiç inşaat işiyle uğraştınız mı? Hanımefendi ise inşaat mühendisi ve konuşuyor. Hastanelerle ilgili attığımız adımları ve temelleri gölgeliyor. Kardeşim Bakan Kurum ile görüştük, “Eksiklerimiz olsa da müdahale edeceğiz” dedi. Biz bir şey yapıyoruz diyorsak yaparız Meral Hanım. Bize dikkat et. Adım Tayyip, soyadım Erdoğan. Erdoğan’a da dikkat. Tayyip ismine de dikkat edin. Konuşurken buna göre konuşun.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNDE MUHALEFET GÖRMÜYORUM”

Muhalefet herkesi kendisi kadar beceriksiz sanıyor. Çünkü yapacakları bir şey yok. Elazığ hariç 11 ilin hepsini gezdim. Muhalif büyükşehir belediyelerinin hiçbirini göremedim. Muhalefet her zamanki gibi tacizci davranıyor. Partimizin bütün büyükşehir belediyeleri artık deprem bölgelerinde üsler kurdular, burada çalışıyorlar. Çadır kentler, konteynerler, prefabrik yapılar yapıyorlar. A’dan Z’ye mama, mama, su… İçme suyunu içme suyuna karıştırmayın. İçme suyu başka, içme suyu başka. Oraya yüzlerce içme suyu gönderdik.

Yoruma kapalı.