Son dakika: 12. kez toplanan ‘Altılı Koalisyon’ deprem manipülasyonunu devam ettirdi

Bölgede tüm kamu kurumlarının aktif olarak faaliyet göstermesine rağmen, hükümeti hedef alan, birlik ve beraberliğe aykırı hareket eden 6 kişilik koalisyon, “Hükümetin kafa karışıklığına, acizliğine ve bölücü tavrına rağmen, kurumlarımıza ve halkımıza teşekkür ediyoruz. depremin olduğu ilk andan itibaren üzerine düşen sorumluluğu yerine getiren ve siyasi ganimetini yeni bir boyuta taşımak için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışan yetkililer.

AFAD’A İŞARET ETTİLER

Türkiye ve dünyadaki uzmanların yüzyılın afeti olarak nitelendirdiği depremleri önemsiz göstermeye çalışan 6’lı koalisyon, 17 Ağustos 1999’dan bu yana afet yardımında kaydedilen büyük mesafeyi görmezden geldi. AFAD’ı hedef alan 6’lı koalisyon Bölgede ilk günden bu yana amansız bir mücadele yürüten Başbakan Erdoğan, “Daha önce Başbakan’a bağlı olan AFAD’ın üst düzey pozisyonlardaki vasıfsız kişilere sorumluluklar vererek kurumsal kapasitesini zayıflatan şehircilik affı, Hiçbir şikayeti olmayan depreme dayanıklı binaları, inşaat sektöründeki yolsuzlukları, küçük siyasi hesaplarını saklamaya çalıştı.

SİYASİ DUA

Depremin olduğu ilk andan itibaren ‘devlet yok’, ‘AFAD çalışmıyor’ yalanını sürdüren koalisyon üyeleri, enkaz üzerinde yürüttükleri siyasi yağmaya rağmen hükümeti kutuplaşmakla suçladı, ‘Kutuplaştırıcı’ söylemden vazgeçilmemiş, tek merkezden alınan kararlar işi yavaşlatmıştır” denildi.

İktidarın henüz barınma, seyyar tuvalet ve hijyen konusunda yeterli önlemleri almadığı ve bölgede salgın riskine karşı gerekli önlemleri almadığı iftirasını atan 6’lı koalisyon üyeleri, Dışişleri Bakanı’na rağmen Sağlıkçı Fahrettin Koca bugün salgına karşı alınan tedbirleri açıkladı, tahliye ve iç göç planıyla ilgili hiçbir planlama yapmadı, yön yok yalanıyla kirli bir algı operasyonuna imza attı. Çünkü yetkili devlet kurumları tahliye planı ve olası göçlerle ilgili gerekli açıklamaları en başından yapmıştı.


Yoruma kapalı.