Sakarya mitingi öncesi Akşener’e zor soru: HDP Eş Genel Başkanları mitingte size eşlik edecek mi ?

İYİ Parti’nin Sakarya’daki mitingi öncesi sosyal medya hesabından video yayınlayarak Meral Akşener ve Mansur Yavaş’ın sorularını soran AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Akif Adnan Dizer adeta ittifakı vurdu. Dizer, “Meral Akşener ve Mansur Yavaş’ın Sakarya rallisi öncesi cevaplaması gereken bazı sorular var” diyerek başladığı videoda sorduğu sorulara yanıt beklediğini söyledi. Dizer’in sosyal medya videosu onbinlerce izlenme ve paylaşım aldı.

HDP EŞ BAŞKANLARI SAKARYA’YA GELECEK Mİ?

Dizer, Sakarya’da miting yapan parti lideri İY Akşener’e, “HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan, HDP ile ortak adayınız Kılıçdaroğlu’na destek için Sakarya’da size eşlik edecek mi? ‘deki şehitlerimiz size eşlik edecek mi? HDP ​​Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar?

Dizer sorularını şöyle sürdürdü:

“Şehit ailelerinden bahsetmişken, halen partinizin Kocaeli Milletvekili olan ve şehit ailelerine kaba ifadelerle saldıran ve lanetleyen Lütfü Türkkan size eşlik edecek mi? Mansur Yavaş’ın PKK’nın silah bıraktığını HDP’nin bildiğine dair açıklamasına katılıyor musunuz?”

BU SORULARIN CEVAPLARINI DUYMAK İSTİYORUZ

Son olarak Dizer şunları söyledi:

“Sayın Akşener, İYİ Parti Genel Başkanı olarak ben HDP’nin masasında yokum. Onlar varsa biz yokuz dediniz. Bugün aynı cumhurbaşkanı adayını destekliyorsunuz. Bu kararın arkasında sizsiniz ve sizsiniz. PKK terör örgütünün aynı cumhurbaşkanı adayını desteklemeye devam edeceksiniz?” Yakın zamana kadar partinizin üst düzey yöneticilerinden Yavuz Ağıralioğlu’nun, PKK’nın gölgesinde siyaset yapmayacağız açıklamasını ve açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz? istifa etmeden hemen önce terör? Ve son olarak biz Sakaryalılar olarak bu soruların cevaplarını duymak istiyoruz.”

Yoruma kapalı.