Sahipsiz köpeklerin saldırısına uğrayan kadın yaralandı

Servis aracı ile okuldan dönen komşusunun 4 yaşındaki evladını Mengüceli Mahallesi TOKİ Konutlarındaki evine götürmeye çalışan Ece Şentürk (22) sahipsiz köpeğin çocuğa doğru hareketlendiğini görmüş oldu.

Evladı kenara çektikten sonrasında köpeğin saldırısına uğrayan ve ayağından yaralanan Şentürk çevredekilerin yardımıyla kurtuldu.

Ambulansla Erzincan Binali yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Şentürk tedavisinin arkasından annesinin yardımıyla polis karakoluna gidip vakayla ilgili şikayette bulunmuş oldu.

Oturdukları çevrede insanların devamlı sahipsiz köpeklerin saldırısına maruz kaldıklarını öne devam eden Ece Şentürk, “Köpek bizlere doğru hırlayarak geldi ve evladı yere düşürdü. Ben çocuğa zarar vermesin diye ayağımla araya girdim. O esnada köpek ayağımı iki üç kere ağzıyla ısırarak salladı. Elimdeki çantayla vurmama karşın ayağımı bırakmadı.” dedi.

Yetkililerden bu mevzuda yardım isteyen Şentürk, “Yetkililerin müdahale etmeleri için illa birilerinin canıyla karşılık mi ödemesi gerekiyor? Elbet hayvan hakları var fakat insan hakları da var. Bu hayvanların bu hale gelmesinde insanların da sorumluluğu var. Bu hayvanlar aç, susuz ve soğukta kaldıkları için insanlara saldırıyorlar. Durduk yere hiçbir hayvan insana saldırmaz. Lütfen hayvanlara haiz çıkılsın ve barınaklara götürülerek bakılsın. Ben araya girmeseydim bugün 4 yaşındaki çocuk ölebilirdi.” diye konuştu.

Yoruma kapalı.