Şahin’den yeni açıklama: “Yüzme havuzlarına duş alanları ve çamaşırhaneler kurduk”

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7-7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından tüm Türk devlet kurumları, yerel yönetimler, STK’lar ve vatandaşlar yardım seferberliğine başladı, yardım akınına uğradı. Deprem bölgelerindeki en önemli ihtiyaçlardan biri de hijyen ve temizlik konusu oldu. Depremin vurduğu 11 ilden biri olan Gaziantep’te de bu yapıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentin sanitasyon ve temizlik sorununu çözmek için yüzme havuzlarını faaliyete geçirdi.

“HAVUZLARDA DUŞ, BANYO VE ÇAMAŞIRHANE ALANLARI OLUŞTURDUK”

Şahin, konuyla ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Depremden etkilenen yerlerin en büyük sorunlarından biri sanitasyon ve temizlik olabilir. Bu sorunu çözmek için belediyeye ait yüzme havuzunda duş alanları ve çamaşırhane kurduk. “Gaziantep Metrosu Nurdağı’nda.” İslahiye semtindeki yüzme havuzunun da duş, tuvalet ve çamaşırhane alanlarına dönüştürüldüğü öğrenildi.

Şahin’in yeni bir videosu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabı tarafından paylaşıldı. Şahin, yapılan çalışmayla ilgili videoda, “En temel ihtiyaçlarımızdan biri hijyen, temizlik kitlerimiz ve insanımızın banyo ihtiyacını karşılamaktı. Bunu karşılamak için elimizdeki kapıcıları hızla duşa çevirerek çamaşırhane oluşturduk. Bunların sayısını da artırmamız lazım.Bu ihtiyaçları karşılamak için şu anda konteyner kentlerin,çadır kentlerin olduğu yerlere yeni çamaşırhaneler ve duş alabilecekleri tesisler kuruyoruz.Hijyen çok önemli, hijyen çok önemli. İnsanların temizlik ihtiyaçlarını karşılaması çok önemli Halk sağlığı için bireysel temizlik ihtiyaçlarını hızla karşılıyoruz. Sağlıklı, güvenli, dayanıklı bir şehir Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak arkadaşlarım ve ben var gücümüzle depremzedelerin yanındayız” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi adına şu açıklamalar yapıldı: “Deprem bölgelerine çamaşırhaneler kurduk, yüzme havuzlarımızı hamam ve duşa dönüştürdük. Kişisel temizlik malzemeleri, diş fırçası, deterjan, tırnak makası, taraktan oluşan oluşturduğumuz hijyen kitlerini de çadırlarda dağıtmaya çalışıyoruz. Devam edelim”.

HİJYEN KİTLERİ DE VAR!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi de çadır kentlerde ve konteynerlerde yaşayan vatandaşlar için hijyen kitleri oluşturdu. Bu kitler arasında diş macunu, diş fırçası, deterjan, tırnak makası ve tarak bulunur. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in sözlerine yer verilen belediye açıklamasında Şahin, “Ekiplerimiz çamaşırhane kuruyor, yüzme havuzlarımızı buhar odası ve duşa çeviriyor. Kişisel temizlik malzemeleri, dişten diş fırçası, deterjan, tırnak makası. , tarak vb. Oluşturduğumuz her türlü hijyen kitini dağıtıyoruz. Yeter ki bu günlük ihtiyaçları karşılayabilelim, bu büyük musibeti de bir gönül bir bilek dayanışmasıyla aşacağız” dedi.

Yoruma kapalı.