Rüyasında yılan görenler dikkat! Türkiye ilk sıralarda yer alıyor: Google ortaya çıkardı…

İngiltere merkezli bir kurum Türkiye‘nin de aralarında olduğu yılan içeren rüyalara ilişkin Google verilerini topladı. Google verileri, dünya genelinde en oldukça görülen rüyaları ortaya çıkardı. En oldukça aratılan rüyaların yılanlarla ilgili olduğu görüldü. İlk sırayı ayda 352 bin aramayla Brezilya çekerken, Türkiye ise ayda 214 bin aramayla ikinci sırayı paylaştı.

RÜYASINDA YILAN GÖRENLER DİKKAT

Uyku düzeni ve sağlığı üstüne emek harcamalar yürüten ve içerikler yayımlayan Birleşik Krallık (BK) merkezli Brilliant British’ten bir ekip, Google’da meydana getirilen aramaların verilerini topladı ve hangi ülkede en oldukça hangi rüyanın araştırıldığını tespit etti. Bulgular, dünya genelinde en oldukça araştırılan rüyaların yılanlarla ilgili bulunduğunu gösterdi.

TÜRKİYE İLK SIRALARDA YER ALIYOR

Türkiye’nin de rüyada yılan görmeyi araştıran ilk ülkelerden biri olduğu anlaşıldı. Buna bakılırsa “rüyada yılan görmek” ifadesi, Brezilya’da ayda 352 bin, Türkiye’de ise ayda 214 bin kez internette aratılıyor.

Türkiye ve Brezilya’nın yanı sıra rüyaların en oldukça yılanlarla ilişkilendirdiği ülkeler içinde Afganistan, Kazakistan, İran, İsrail, Rusya, Ukrayna, Finlandiya, Portekiz ve Umman yer aldı.

Bu rüyaların zehirli sürüngenlerin hem yaygın görüldüğü hem de pek rastlanmadığı bölgelerde görülmesi dikkat çekti.

YILANLARDAN SON EN ÇOK BU KELİME ARAŞTIRILIYOR

Dünya genelinde yılanlardan sonrasında en oldukça görülen rüyalar ise dişlerin dökülmesiyle ilgiliydi. Bulgulara bakılırsa, BK de dahil olmak suretiyle Batı Avrupa’nın mühim bir kısmında, Birleşik Arap Emirlikleri ve Şimal ABD’da en oldukça “rüyada dişlerin dökülmesi” benzer biçimde ifadeler araştırılıyor.

AYDA 81 BİN ARAMA YAPILIYOR

Mesela, ABD’de bu mevzuyla ilgili ayda 81 bin kez arama yapıldığı belirtiliyor. ABD’lilerin çoğunlukla araştırmış olduğu öteki rüyalar içinde ise tatile çıkmak yada örümcek benzer biçimde potansiyel açıdan tehlikeli hayvanlarla karşılaşmak da var.

Bunun yanı sıra Suudi Arabistan, Irak ve Bahreyn’de evlilik; Kuveyt, Lübnan ve Danimarka’da ise hamilelik en oldukça görülen rüyalar oldu.

Yoruma kapalı.