Recep Gürkan’ın yargılandığı dava ertelendi! Kendisini görüntüleyen gazeteciye işkenceden yargılanıyor

Edirneli gazeteci Şükrü Benli, kaçırıldığı, işkence gördüğü ve cinsel saldırıya uğradığı iddiasıyla “hürriyetten yoksun bırakma, gece birden fazla kişi tarafından birlikte yağma, nitelikli cinsel saldırı” iddiasıyla Edirne 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın da aralarında bulunduğu 6 sanık Edirne’de yargılanmaya devam etti.

“Kişisel verileri hukuka aykırı olarak ifşa ettiği” iddiasıyla bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan ve Bulgaristan’a kaçan gazeteci Benli, Svilengrad ilçesinde kaçırılarak yakındaki bir köy evine götürüldü ve oradaki köy evine götürüldü. Azmettirici olmakla suçlanan Edirne Belediye Başkanı Gürkan, bir yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Dünkü duruşmaya MT, OK ve SA katılırken, Gürkan, SY ve Ş. G. katılmadı. Duruşmaya katılan sanıkların yanı sıra duruşmaya katılmayan sanıklar, avukatları aracılığıyla yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasını ve getirilen yargı denetimi şartlarının kaldırılmasını talep etti. Mahkeme sanıkların bu taleplerini reddetti. Mahkeme, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

DARBE GECESİNİN GÖSTERİSİ YAPILDI

Kaçırıldığı ve 3 saat işkence gördüğü iddiasıyla Bulgar polisine şikayette bulunan gazeteci Benli, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın “darbe şerefine kadeh kaldırdığı” iddia edilen videosunu bir barda çeken kişi. 15 Temmuz darbe girişimi gecesi. “Kişisel verileri hukuka aykırı olarak ifşa etmekten” verilen diğer hapis cezaları nedeniyle Bulgaristan’a kaçan Benli, burada iş adamı SY OK, Ş. G., Bulgaristan’ın Svilengrad kentinde zorla bir arabaya bindirilip bir köy evine götürüldüğü, işkence gördüğü, cinsel saldırıya uğradığı ve G., SA ve Mt. Azmettirici olarak Gürkan hakkında da suç duyurusunda bulundu. Tutukluların Gürkan hakkında eleştirel yazılar yazmadıklarını söyleyen Benli, 15 Temmuz gecesine ait görüntülerin kendilerine teslim edilmesini istediklerini söyledi.

Başkan Gürkan, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi çekilen fotoğraflarla kendisine şantaj yapmaya çalıştığını söylediği Benli’den de şikayetçi oldu.SON DAKİKA: CHP’li Recep Gürkan’ı izleyen Şükrü Benli’ye korkunç eziyet! Kadın kıyafetleri giymek…

Yoruma kapalı.