Real Madrid’den, Fransa Futbol Federasyonu Başkanı’na Zidane tepkisi!

Kulüpten meydana getirilen açıklamada, FFF Başkanı Le Graet’in spor dünyasının en büyük efsanelerinden biri konumundaki Zidane ile alakalı sözlerinin talihsiz olduğu ve bundan üzüntü duyulduğu açıklandı.

Zidane’ın Fransa Ulusal Ekibi’yla Dünya Kupası ile Avrupa şampiyonluğu kazanılmış olduğu, formasını giydirilmiş olduğu ve teknik direktörlük yapmış olduğu takımlarda birçok başarıya ulaşıp, sporun değerlerini temsil etmiş olduğu vurgulanırken, Le Graet’in sözlerinin bir saygısızlık olduğu ve düzeltilmesi gerektiği savunuldu.

İspanyol kulübü, FFF Başkanı Le Graet’in, geçmişte Real Madrid ekip kaptanı Fransız futbolcu Karim Benzema için de benzer şekilde “Uygunsuz” açıklamalar yaptığını dile getirdi.

Le Great, Fransız basınında yer edinen açıklamasında, Zidane’la ilgili, “Zidane’ın Brezilya’ya gitmesine şaşırırım. Umurumda değil. Nereye gitmek isterse oraya gitsin. İstediği yere, bir kulübe gidebilir. Benimle iletişime geçmeye çalışmadı. Arasa bile telefonunu açmazdım. Onunla asla görüşmedik ve Didier Deschamps’la yolları ayırmayı düşünmedik. Deschamps’ın ayrılmasını bekleyenler vardı fakat onu kim ciddi bir halde eleştirebilir? Kimse yapması imkansız.” ifadelerini kullanmıştı.

Yoruma kapalı.