PFDK’dan Galatasaray’a ceza! Tam 126 bin…

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Ustalaşmış Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaray’a 126 bin lira para cezası verdi.

TFF’den meydana getirilen açıklamada, Spor Toto Süper Lig’in 9. haftasında Yukatel Kayserispor’la deplasmanda oynadığı maçta, taraftarlarının niçin olduğu saha vakaları, çirkin ve fena tezahürat nedenleriyle Galatasaray’a toplamda 126 bin lira para cezası uygulanmış olduğu bildirildi.

PROFESYONEL FUTBOL DİSİPLİN KURULU’NCA ALINAN KARAR ŞÖYLE:

“1- 28.10.2022 tarihinde Tahkim Kurulu tarafınca Kurulumuzun 15.10.2022 tarihinde oynanan YUKATEL KAYSERİSPOR-GALATASARAY A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakası ile ilgili 20.10.2022 tarihindeki ve 265E -370 K sayılı kararının kaldırılarak dosyanın PFDK’ya gönderilmesine karar verilmiş olup, 19.12.2022 tarihinde dosya ve gerekçeli Tahkim Kurulu sonucu Kurulumuza iletilmiştir. Her ne kadar Tahkim Kurulu sonucunda savunmanın Kurulumuza iletildiği kabul edilmişse de Kurulumuzca dosya üstünde meydana getirilen incelemede; Tahkim Kurulu sonucuna mevzu edilen ve PFDK’ya iletildiği iddia edilen savunmaya ilişkin faks onayında herhangi bir hedef numara görünmediği, hedef numarada “unknown” yazılı bulunduğunun tespit edilmiş olduğu, ek olarak PFDK’nın faks kayıtları incelendiğinde, 19.10.2022 tarihinde değişik kulüplerden savunmalar geldiği sadece ilgili Kulübün savunmasının bulunmadığı tespit edilmiştir. Kurulumuzun e-posta adresine de kulüp tarafınca gönderilen herhangi bir müdafa ulaşmamıştır. Daha ilkin Kurulumuza ulaşan bir müdafa olmadığı için Tahkim Kurulu sonucu gereği 20.12.2022 tarihinde kulüpten müdafa istenmiş, müdafa incelenerek aşağıdaki şekilde karar verilmiştir.

Yoruma kapalı.