Pandemide şehir hastanelerinin ne kadar kıymetli olduğunu gördük

Düzce’de temaslarda bulunan Keşir, MÜSİAD Düzce Şubesini ziyaret ederek yeni başkan Özgür Sağlam’a görevinde başarılar diledi.

Ziyaretin arkasından AA muhabirine izahat meydana getiren Keşir, Düzce’nin Akçakoca ilçesine yapılması planlanan 50 yataklı, 3 ameliyathane ve 5 yoğun bakımlı Devlet Hastanesi projesinin tamamlandığını ve yapımı için 23 Şubat’ta ihaleye çıkılacağını söylemiş oldu.

Hastane projesine ilişkin informasyon veren Keşir, “Akçakoca Devlet Hastanesi oldukca uzun süredir üstünde çalıştığımız uğraştığımız başta bir arsa problemi yüzünden epey bir süre beklediğimiz bir süreç. Proje sürecinde de bir engele takıldık o da bizi birazcık oyaladı fakat oldukca şükür projesi tamamlandı artık resmileşti ve inşaat yapım ihalesinin zamanı belli oldu. Azca ilkin bakanlıktan bilgisini aldım Şubat ayının 23’ünde ihaleye çıkarılacak. Değişen maliyetlerden dolayı maliyet analizi ve onların güncellenmesi falan süre almıştı oldukca yakından takip ediyoruz artık.” diye konuştu.

– “20 YILDIR SÜREN SAĞLIKTA BAŞARI HİKAYEMİZİ DEVAM ETTİRİYORUZ”

Şehir Hastanelerinin pandemi döneminde ön plana çıktığını ve oldukca mühim bulunduğunun altını çizen Keşir, şunları söylemiş oldu:

“Şehir Hastanelerini yaparken karşıcılık vizyonsuzluğu ile bu hastanelerin kıymetini ve önemini bilemedi ve oldukca ağır eleştiriler yaptılar. Pandemide gördük şehir hastanelerinin tam donanımlı ve ne kadar kıymetli olduğunu. Pandemi sürecinde şehir hastanelerinin varlığı Avrupa ülkeleri dahil tüm dünyada en iyi yönetilen ülkenin Türkiye olmasını elde eden bir unsur oldu. 20 senedir devam eden sağlıkta başarı hikayemizi devam ettiriyoruz. Bu vesileyle Sıhhat Bakanımızın da üstünde durduğu alınıp da gidilmeyen randevuların bu kadar oturmuş bir sistemde handikap oluşturduğunu buradan belirtmek isterim. Gidilemeyecek randevuları sistem üstünden iptal etme alışkanlığını da edinmemiz gerekiyor, bunu da buradan hatırlatmak isterim.”

– “DEPREM BİZİ HEM FİZİKEN HEM DE RUHEN SARSTI”

23 Kasım’da Düzce’de meydana gelen 5,9 şiddetindeki depremin arkasından kentte meydana getirilen çalışmalardan bahseden Keşir, yapı stokunun yüzde 75 iyi olduğunu belirtti.

Yıkılan binaların yerine Düzce’nin mahalli özelliklerine uygun mimariyle yenilerini yapacaklarının altını çizen Keşir, “Zelzele bizi hem fiziken, hem de ruhen sarstı. Eski günleri hatırladık fakat bana da ‘geçmiş olsun’ diyenlere de söylediğim benzer biçimde oldukca şükür bir tek can kaybımız bile olmadı. Bunun temel sebebi yapı stokumuzun yüzde 75 iyi olması.” dedi.

Yoruma kapalı.