Okay Yokuşlu İngiltere’yi salladı! ”Ligin en iyisi…”

İngiltere Championship ekibi West Bromwich Albion‘da forma giyen Okay Yokuşlu, Preston North End maçındaki başarıya ulaşmış oyunuyla gündem oldu. West Bromwich’in 2-0 kazanılmış olduğu maçta goller Okay’dan gelirken, Türk futbolcu İngiliz basınında övgüleri topladı.

İngiltere Championship‘e oldukca fena bir başlangıç meydana getiren ve 17 haftada yalnız iki yengi alabilen West Bromwich, son 8 maçında ise 7 kez kazandı ve üst sıralara doğru tırmanarak play-off için iddialı konuma geldi. Okay Yokuşlu ise takımının yükselen biçim grafiğinde en büyük hisse sahiplerinden birisi oldu.

“OKAY YOKUŞLU’NUN GOLÜ NEFES KESİCİYDİ”

Birmingham Mail’de Türk futbolcunun Preston North End maçındaki performansı için “Okay Yokuşlu her yarıda birer gol attı. Bilhassa ilki nefes kesiciydi.” yorumu yapılmış oldu.

“CHAMPİONSHİP’İN EN İYİ ORTA SAHA OYUNCUSU”

Haberde, 28 yaşındaki futbolcunun Championship’in en iyi orta saha oyuncusu olduğu ileri sürülürken, “West Bromwich’in ligin en iyi orta saha oyuncusuna haiz olduğuna dair kuvvetli argümanlar var. Yokuşlu, 3 gün ilkin Bristol City maçında burada olduğundan emsalsiz daha iyiydi sadece birkaç gün içinde üst düzey performansları bir araya getirdi.” ifadeleri kullanıldı.

“HAZIRLIK KAMPINI KAÇIRMASINA RAĞMEN…”

Tecrübeli futbolcunun sürem öncesi yaz kampını kaçırmasına karşın kendisini hazırlamak için süratli davranılmış olduğu vurgulanırken, daha ilkin West Bromwich’te kiralık olarak forma giydirilmiş olduğu için bu kulüpte nelerle karşılaşacağını bilmiş olduğu açıklandı.

“OKAY YOKUŞLU ZORU BAŞARDI”

Okay’ın Championship’in sıkıntılı fikstüründen başarıyla çıkmış olduğu anlatılarak “Sezonun en yoğun olduğu dönemde, fikstür tıkanıp maçlar peş peşe gelirken, Yokuşlu zoru başardı.” yorumu yapılmış oldu.

22 MAÇTA 3 GOL

Bu sürem West Bromwich formasıyla 22 resmi maça çıkan Türk orta saha oyuncusu, 1550 dakika sahada kalırken 3 kez fileleri sarstı.

Yıldız Gazetesi

Yoruma kapalı.