Nazilli’de 5 Bakandan önemli açıklamalar

“ADNAN MENDERES’İN İNFAZ FOTOĞRAFINI KALDIRDILAR”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek veren herkese teşekkür etti. Türkiye’nin tarihinde büyük zorluklar yaşadığını belirten Soylu, şöyle devam etti:

“Bu ülkede bir başbakan asıldı. Hepinize ‘Sınırlarınızı bilin, bize isyan etmeyin’ dediler. “Sana söylediğimizi yapmalısın.” “Nasıl giyineceğine biz karar veririz. Nerede çalışacağınıza biz karar veririz. Nerede okuyacağınıza biz karar veririz. Nerede yaşayacağınıza biz karar vereceğiz. Kimi seveceğinize, kimi sevmeyeceğinize biz karar veririz”. Bizden fazla birini darağacına göndeririz. Kim sana havaalanı yaparsa, kim senin lütfunu çiğnerse yerine biz koyarız” dediler. Yıllardır bu ülkede on yılda bir darbe yaptılar” dediler.

Türkiye’nin geçmişte darbelerden kurtulmaya çalıştığını kaydeden Soylu, “Adnan Menderes’in idamının fotoğrafını önümüze koydular. Bu ülkede rahmetli Özal’a hakaret etmekten geri kalmadılar. Eşine hakaret ettiler. Merhum Türkeş’e yaptıklarını rahmetli Erbakan’a bırakmadılar.” dedi.

“Türkiye’nin susmasını engelliyoruz”

Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin 100. yıl hedefini önerirken birilerinin PKK’ya sahip çıktığını söyledi.

“40 yıldır bu ülkede kan akıttılar, bu ülkenin ilerlemesini engellediler. İHA’lara ihtiyacımız vardı, SİHA’ya ihtiyacımız vardı. İsrail’e dedik, Amerika’ya ‘Neysen onu ver bana terörizm’ dedik. Yapmadılar. “İHA’lar, SİHA bozuldu. 6 ay tamire gönderdik. 6 ay, bir yıl, bir buçuk yıl gelmediler. İstedikleri Türkiye’nin teröre yenilmesiydi. analar koynunda olsun, bu ülke büyümesin, refaha kavuşsun, bu ülke kalkınmasın.

Bakan Soylu, ABD’nin Hakkari sınırından Hatay’a ve deniz hattına kadar terör devleti kurmak istediğini, CHP’nin Türk askerinin teröre müdahale etmesini önleyecek yasa tasarısına ‘Hayır’ oyu verdiğini söyledi. bu olmasaydı Amerika o terör devletini kurardı. Şimdi her zaman oradayız. Güvenli bölgelerdeyiz. Hem oradan göçü önlüyoruz hem de terör yoluyla Türkiye’nin güvenini, huzurunu ve sükunetini bozmalarını engelliyoruz” dedi.

Yoruma kapalı.