NATO’ya karşı askeri ittifak açıklaması: ABD’den bıkanlar kuracak

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, 50’den fazla ülkenin müdafa bakanının Almanya’da ABD’ye ilişik Ramstein hava üssünde Ukrayna’ya başta tank olmak suretiyle tabanca tedarikini istişare etmiş olduğu toplantının neticelerini değerlendirdi.

Telegram hesabından izahat icra eden Medvedev, “Ramstein’daki toplantı ve ağır silahların Kiev’e tahsisi, düşmanlarımızın oldukça uzun bir süre bizi yıpratmaya, daha doğrusu yok etmeye çalışacağı mevzusunda hiçbir şüpheye yer bırakmıyor. Kafi silahları da var. Gerekirse yenilerini üretmeye başlarlar. Bundan dolayı, yanılsamalara kapılmaya gerek yok” ifadelerini kullandı.

Mevcut durumdan yapmış olduğu çıkarımları sıralayan Medvedev, “Birincisi, oldukça zor olacak. İkincisi, uzun soluklu bir çatışma durumunda, günün birinde Amerikalılardan bıkan ülkeler yeni bir askeri ittifak oluşturacaktır. Bu, insanlık tarihinde uzun savaşlar esnasında hep olmuştur” dedi.

Ihtimaller içinde yeni ittifak kurulduktan sonrasında ABD’nin en sonucunda eski Avrupa’yı ve talihsiz Ukraynalıların kalıntılarını bir kenara atacağını belirten Medvedev, böylece dünyanın tekrardan bir denge durumuna geleceğini kaydetti.

Yoruma kapalı.