Nahçıvan halkı Türkeye’deki depremzedeler için seferber oldu

Hem Bakü, Gence, Sumgait gibi Azerbaycan şehirlerinde hem de Türkiye sınırındaki Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nde halk seferberlik olarak getirdikleri malzemeleri Nahçıvan’daki Türk Başkonsolosluğuna teslim ediyor.

Nahçıvan’da gücü yetenler Nahçıvan’daki Türk başkonsolosluğuna yardım yağdırıyor. Nahçıvanlılar, Türkiye’de meydana gelen deprem yüreğimizi yaktı, Türk kardeşlerimizin acısını yüreğimizde yaşıyoruz. Kardeşlerimiz için tek yürek oluyoruz ve elimizden geldiğince yardım ediyoruz.”

Türkiye Başkonsolosluğuna yardım götüren Nahçıvanlı Sara Azimova, “Bugün Türkiye için buradayız. Türkiye’deki kardeşlerimiz için buradayız. Dünden beri Nahçıvanlılar olabildiğince yardıma koşuyor. Nahçıvan’ın her yerinden Türkiye’ye yardım edin. Zor günler yaşıyoruz.” Onun acısını yüreğimizde hissediyoruz. Bu zor günleri hep birlikte atlatacağız. Askerler de yardım için seferber oldu. Azerbaycan devleti olarak hem maddi hem de manevi olarak Türkiye’nin yanındayız. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara şifalar diliyoruz.” Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nden deprem bölgesine 12 TIR canlı malzeme gönderildi.

Yoruma kapalı.