Miniklerden afetzede kardeşlerine yürek ısıtan yardım: “İyi ki varsınız çocuklar, iyi ki varsınız”

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde bulunan Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde hummalı bir yardım kampanyası var. Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen bu seferberlikte vatandaşların temel ihtiyaçları depremzedelere gönderilmek üzere kolilere konularak deprem bölgesine gönderilmek üzere hazırlanıyor. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Arama kurtarma ekipleri ve iş makinelerinin yola çıkmasının ardından yardım tırımızı bölgeye ulaştırmak için hazırlıyoruz. Hazırlanıyoruz. 6. TIR’ımıza veda ediyoruz” dedi.

Miniklerden duygusal yardım

Yıldırım Mahallesi depremzedelerin yardımı için seferber olurken, çocuklar da yüreklerindeki sevgiyi yardıma çevirdi. Kimi çok sevdiği oyuncak bebeğini deprem bölgesine, kimi okul parası için 20 lira gönderdi. Başkan Yılmaz, çocukların bakım merkezine gönderdikleri duygusal bağışları ve mektupları sosyal medyada paylaştı.

SEVDİĞİ ÇOCUĞA GÖNDERDİ: “HER ŞEY GEÇER, ÜZÜLME”

Yıldırımlı Fatma Sena isimli küçük kız, çok sevdiği oyuncak bebeğini mağdurlara göndermek isteyince kolları sıvadı. Çok sevdiği çocuğunu Yıldırım Mahallesi’ndeki yardım toplama merkezine gönderdi. Fatma Sena, oyuncak bebeğinin yanına bir not bırakarak şu satırları yazdı: “Sana en sevdiğim oyuncak bebeğimi gönderiyorum. Her şey geçecek merak etme! Gönderiyi Fatma Sena yaptı.”

20 LİRE OKUL PARALARI DA GÖNDERİLDİ

Yağmur kardeşler Diyar, Dilara ve Emir de afet bölgesindeki çocuklara yardım etmek için harekete geçti. Dört kardeş yardım malzemelerini belediyenin yardım merkezine iletirken, yardıma bir de mektup eklediler. Yağmur’un yazdığı mektupta kardeşlerden biri, “Merhaba benim adım Yağmur, seni çok seviyorum. Abim Diyar, ablam Dilara ve diğer kardeşim Emir ile size yardım göndermek istedik. Allah yardımcınız olsun. , her zaman yanındayız iyi ki varsın ve bu zor günlerin biteceğine eminim.” . Mağdurlara 20 liralık okul harçlığını “Eğitim harçlığım” yazısıyla gönderdi.

“İYİ Kİ SİZLER VAR, İYİ Kİ VARSINIZ”

Çocukların gönderdiği bağış fotoğraflarını duygusal satırlarla sosyal medyada paylaşan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, duygularını paylaştı. Yılmaz, 4 kardeşin sosyal hesabından, “Size bol şans ve bu zor günlerin biteceğine eminim!” Bu yardımın kendisini nasıl etkilediğini ise, “Küçük oğlumuzun depremzedeler için yazdığı satırları ve yolladığı okul parasının içimizde uyandırdığı duyguları anlatmakta zorlanıyorum.

Yoruma kapalı.