Milli iradenin er meydanından ‘14 Mayıs’ cevabı

Tarihi mitinge 1 milyon 700 bin kişi katıldıkatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük İstanbul Buluşması’nda Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne uyum sağlayamamış 2 milyona yakın vatandaşa seslendi:

BİZ MİLLİYİZ, BİZ BİZ PARİS’İZ: İstanbul bugün ağlıyor. Resmi rakam 1 milyon 700 bin. 14 Mayıs’ta birini emekli edeceğiz. Atatürk Havalimanı sadece seyahatlerimizi yaptığımız bir yer değil. Tek parti kojenerasyon ile havacılık faaliyetlerinin başladığı ve sona erdiği yerdir. Milletim bunlara gerekli cevabı 14 Mayıs’ta verecektir. 7’li koalisyona gereken yanıt sandıkta verilecek. Bu terör örgütleriyle birlikte gezen Kılıçdaroğlu’nun bu ülkeyi bölmesine izin vermeyeceğiz. Şimdi de Teknofest’i Atatürk Havalimanı’na gömmek istiyorlar. Onu gömmeyeceğiz, değil mi? İHA, SİHA ve AKINCI’yı koruyacak olan ülkemizi çoğaltacağız. 15 Temmuz gecesi buraya indik. FETÖ’cüler tarafından tankların arasında kaçırılan Kemal Bey, kahvesini burada yudumlayarak Bakırköy belediye başkanının evine gitti. Ona ihtiyacımız yoktu, on binlercesi buradaydı. 15 Temmuz destanından rahatsız olanlar her geçişlerinde aynı yenilgiyi yaşıyor. Onların kabuslarını asla bitirmeyeceğiz. İstanbul evet derse iş biter. İstanbul ‘birini emekli edeceğiz’ derse iş biter. Sana güveniyorum. “Tamam” dersen iş biter. Türk asrını sizlerle birlikte kurmak dileğiyle.

BALKON KONUŞMAMIZI İSTANBUL’DA YAPACAĞIZ: 14 Mayıs’ta mesele, Türkiye Cumhuriyeti’nin birinci asırda elde ettiği kazanımları geri almak ve Türk asrını inşa etmektir. Kemal Bey’e milletim haftaya “Haydi” diyecek. Biz vatanseveriz, vatanseveriz. İnşallah İstanbullularla birlikte balkonlardan konuşacağız.

KENDİ ÜLKENİZİ DIŞARIDAN ŞİKAYET EDİN KİMİN TARAFINDAN İYİ DEĞİL: 17-25’te FETÖ ihanet çetesi kaset hikâyesine montaj olduğunu bildikleri halde sahip çıkanların mesajı net değil mi? Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği gibi amaçları olabilir mi? Ülkesinden şikayet eden insanlardan bu ülkeye bir hayır gelir mi?

EMEKLİLİK, MEMURA, KAMU ÇALIŞANINA KİRALIK İŞİTME

Seçimden sonra 7 bin 500 TL’nin üzerindeki emekli maaşları için çalışacağız. Asgari ücreti 8 bin 500 liranın üzerine çıkardık. Gelişmeler oldukça tekrar gözden geçireceğiz. Memura sadece enflasyon farkını değil, refah payını da vereceğiz. Salı günü kamu çalışanlarına yapılacak zam oranını kamuoyuna açıklayacağım.

BÜYÜK İSTANBUL TÜNEL PROJESİ

Şimdi Büyük İstanbul Tüneli projemizi hayata geçiriyoruz. Bu proje, Marmaray ve Avrasya’dan sonra İstanbul Boğazı’nın altından geçecek üçüncü tünel olacak.

HER HİZMET KOYUYORLAR

Bizim İBB başkanlığından gelen bir ilkemiz var, söylediğimiz her şeyi yaparız ve yapmayacağımız hiçbir şeyi söylemeyiz. Ülkemize getirdiğimiz her hizmete bir takoz saplıyorlar. Türkiye’nin her kazanımından rahatsız oldular ve bunu açıkça söylemekten de çekinmediler. Biz her zaman milletimize sözümüzü söyleriz. İş ve hizmet için muhalefetle değil, kendimizle yarışırız. Tek tek anlatsak günlerce bitmeyecek iş ve hizmetlerle ülkemizi büyüttük.

BATI GAZETELER, DERGİLER BURAYA BAKMAK

Batılı gazete ve dergiler şimdi burayı izliyor, ‘Acaba Atatürk Havalimanı’nda neler oluyor?’ O sorar. İşte cevabı vereceksin. Öyle bir ses ver ki, bu mübarek vatan için karanlık hesaplar yapanların yüzleri gülsün.

MALİYETLİ BİZ BUNU AŞACAĞIZ

Hayat pahalılığını, özellikle barınma ve gıda fiyatlarını boşuna saymıyor, takip ediyoruz. Zamanla, bu şeylerin nasıl çalıştığını göreceğiz. Bunları da aşacağız. 21 yıldır sadece iş ve hizmet politikası yapıyoruz. Aynı şekilde devam edeceğiz. Yüksek sesli operalarımız ve her şeyimiz ile bu yoldayız. Sözümüz yok, eylemlerimiz, projelerimiz, çalışmalarımız var.

İBB BAŞKANI İSTANBUL’DA DURMUYOR

Bizden sonra İstanbul’un başındaki adam onu ​​rezil etti. İstanbul’da bir şey olunca nereye gittiği belli oluyor, Bodrum’a mı yoksa yurt dışına mı. Kemal Bey bunu emretti. Ya Ekrem sen Trabzonlusun. İstanbul’a hizmet etmen gerektiğinde orada ne işin var? İstanbul çok çekti, yeter artık. 2024’te hesabınızı sandıklarda göreceğiz.

DİNLEYENLER İÇİN DUYMAYANLAR İÇİN…

Erdoğan’ın konuşması öncesi Bakanlar Süleyman Soylu ve Murat Kurum coşkulu kalabalığa hitap etti.

Erdoğan’ı taşıyan helikopter, saat 16.00 sıralarında havalimanı üzerinde görüldü. Helikopter sahanın üzerinde uçarken tüm bayraklar kaldırıldı. Sahnedeki spiker “Cumhurbaşkanımız ellerinizi görmek istiyor” deyince yüz binlerce kişi onu alkışladı.

İstanbul’un milletvekili adayları tek tek açıklandı. Milletvekili adayı Rümeysa Kadak çıkınca gençler coşkuyla alkışladı.

Bölgeye akın eden vatandaşlar ellerinde ilginç pankartlar taşıdı. Bir pankartta “İşini eli ile yapan değil, kalbi ile yapan patron” yazısı dikkat çekti. “TOGG’dan elektrik alamıyorsanız gaz verelim, Karadeniz’den taze.” Ayrıca alana yazılı bir pankart asıldı.

Erdoğan kürsüye çıktıktan sonra “Bu yolları birlikte yürüdük” şiirini okudu. Konuşmasının sonunda alanı dolduran vatandaşlarla birlikte ‘Duyanlar duymayanlar’ şarkısını söyledi.

BİR FÜZYON GİBİ Onlar koştu

BİZİM ÜLKEMİZ BAYRAĞIMIZ GELECEĞİMİZ İÇİN BİZ BURDAYIZ
İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde düzenlenen İstanbul Büyük Buluşması’na katılmak isteyen yüz binlerce kişi sabahın erken saatlerinden itibaren alana akın etti. Binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile girişte toplandı. Caddelerde kilometrelerce araç kuyruğu oluşurken, metro duraklarından ve araçlardan sevgi taştı. Belirlenen noktalardan ring otobüs seferleri düzenlendi. SABAH’a konuşan vatandaşlar duygularını şöyle paylaştı:

Şermin Dumanı: Sabah erkenden geldim. Çocuklarımın geleceği için buradayım.

Nezahat Günay: Biz vatanımız için, bayrağımız için buradayız. Başkanımızı görmeye ve desteğimizi sunmaya geldik.

Tekstil üreticisi Mustafa Demir: Türkiye varsa sevdamız bitmez, ölene kadar Cumhurbaşkanımızın yanında olalım.

Nuri Çelik emekli oldu Asrın liderine selam olsun, ölene kadar yanındayım.

Filiz Demir: Atmosfer çok güzel, çok coşkulu. İnsanlar akın akın geliyor. Kartal’dan buraya geldik. Allah, Cumhurbaşkanımıza zafer nasip etsin. Allah PKK’lılara vermesin.

Sema Gülergöz: Beylikdüzü’ndenim. Çok mutluyum, bugün tatil. Geceleri uyuyamadım. Bayram gecesi çocuklar yatamaz, ben de yatamazdım. İnşallah yüzde 53 ile 1453’ü 14 Mayıs’ta yapacağız.

Yunus Emre KAVAK / SABAH

AYİNLERE KİMLER GİTMEZ ‘Türkiye SİZİNLE KARŞILAŞTI’ ETİKETİ BULUŞUYOR:

YEDİ TOPUK YIKANAMADIĞIM ADAM

14 Mayıs seçimlerine tam bir hafta kala Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’daki Yenikapı ve Maltepe miting alanlarının birkaç katı büyüklüğündeki Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde düzenlediği Büyük İstanbul Mitingi’ne milyonlarca kişi katıldı. Yoğunluk nedeniyle mitinge gidemeyen ve alana ulaşamayan vatandaşlar da #TürkiyeSanaEmanet etiketiyle sosyal medyada “Yıkanmayan adam Yedi Duvel” gibi övgü dolu mesajlar yayınladı. .

21 YILLIK BAŞARILARIMIZDA MİLLETİMİZİN PAYI YÜKSEK

Bakan Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı “14 Mayıs” paylaşımında, “14 Mayıs’tan itibaren 21 yıldır devam eden başarılar zincirine yeni halkalar ekleyeceğiz. Ekonomisi güçlü, altyapısı sağlam, hedefleri büyük, özgüveni yüksek bir Türkiye varsa, 85 milyon vatandaşı ve 81 iliyle hepsi bu demektir. Türk asrını milletle birlikte omuz omuza inşa edeceğiz. ‘Büyük ve Güçlü Türkiye’ aşkıyla çok çalıştık.

ZAFER MEŞALELERİ BU MEYDANA YAKILIYOR

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe: biz bizim ülkemiz meydanlarda koruma ile çarpışmak çarpışmak Biz yaklaşmakta olan bir hareketiz. Şimdi neye basıyoruz başkanımızın FETÖ hainlerinin F-16’ları uçağı ölümle tehdit etmek korkusuzca cesurca ülkesine sığınmak Rabbine sığınmak hava alanına darbecilerin torunları ve hainler koruma karşı bir direniş örgütledi. koltuktur. 14 Mayıs’ta zafer bu meydanda meşale yandı.

TEŞEKKÜRLER İSTANBUL…

Emine Erdoğan, katıldığı tarihi mitingin görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşarak, “Bir şehirden daha fazlası… Bitmeyen aşkımız İstanbul! Teşekkürler İstanbul!” “Türkiye Sana Emanet” notunu ve etiketini paylaştı. Muhammed UZUN / SABAH

Koray TAŞDEMİR – Harun SEKMEN – Yunus Emre KAVAK – Mustafa BAKIRHAN – Barış SAVAŞ – Saffet AZAK/SABAH

Yoruma kapalı.