Milli Eğitim Bakanı Tekin, 71 ilin milli eğitim müdürleriyle toplantı yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre Bakan Tekin, bakanlık genel müdürlerinin Başkent Öğretmenevi’nde katıldığı toplantıda, yarın saat 12.00’de açıklamanın yönetici ve öğretmenleri ile görüşüp istişare edeceklerini söyledi. yeni dönemde her fırsatta.

Bakanlığın zaman zaman belli kesimlerden çeşitli saldırı ve iftiralara maruz kaldığını belirten Tekin, bu saldırılara ve karalama kampanyalarına karşı mücadele ettiklerini vurguladı.

Tüm bunlara rağmen Milli Eğitim Bakanlığı’nın uygulamalarının başarılı olduğunu belirten Tekin, “Bütün bunlara rağmen başarılı olabildiysek bunun yegâne sebebi kendi aramızda kurduğumuz güçlü kardeşlik ve istişare kültürümüzdür. Attığımız her adımı, yaptığımız her işi, il müdürlerimizle, bakanlık arkadaşlarımızla konuşarak attık. geçmiş.” ifadesini kullandı.

“Türkiye YÜZYILININ İNŞASI İÇİN HİÇBİR ŞEYDEN KAÇINMAYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Türkiye’nin Asırlık sürecini canı gönülden sahiplendiklerini belirten Tekin, eğer bu süreçte yer alacaklarsa bunun yolunun yeniden takım ruhuyla hareket edebilecekleri ortamı yaratmaktan geçtiğini söyledi.

Bir eğitim ailesi olarak Türkiye Yüzyılının inşası için hiçbir fedakarlıktan geri durmayacaklarını vurgulayan toplantıda bulunanlara, “Size gönülden çağrı yapıyorum. Gelin bu mücadeleyi birlikte yürütelim. Türk eğitim sistemine katkı sağlayacak ve gelecek nesillerin birlikte inşa edilmesini sağlayacak adımlar atacağız.Bu yolda birlikte yürürsek bu süreçte başarıya ulaşacağımıza inanıyorum.” dedi.

Çok çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Tekin, “7 gün 24 saat birbirimize ulaşabileceğimiz, iyi günde kötü günde birlikte olabileceğimiz, birbirimize kenetlenebileceğimiz bir ortam oluşturacağız. sorunlarıyla yüzleşebilir ve sorunlarının çözümüne katkıda bulunabilirler.” ifadesini kullandı.

“YALNIZCA BUNU YAPARSAK BAŞARILI OLABİLİRİZ”

Bakanlığın tüm mensuplarıyla aynı tek yürek ideali doğrultusunda eğitim uğruna mücadelesini sürdüreceğini ifade eden Tekin, şöyle devam etti:

“Buradan ayrılıp şehrinize geldiğinizde öğretmenlerimiz, il müdür yardımcılarımız, ilçe müdürlerimiz, şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz ve idari personelimiz ile birlikte bir aile ortamı oluşturmaya gayret etmenizi isterim. Bunu ancak biz yaparsak. , başarılı olabiliriz. Bu, kısa vadeli gündemimizin en önemli adımı.”

Bakan Yusuf Tekin, birlikte yürüyecekleri arkadaşlarının her zaman arkasında olacaklarını belirterek, “Vicdanımıza, maddi ve manevi sorumluluklarımıza ve bu ülkeye dair hayallerimize uygun hareket ettiğimiz sürece böyle çıkacağız” dedi. Yeniden bir arada olmak ve bu mücadeleyi yeniden birlikte göğüslemek için “Çalıştığım için mutluyum demek istiyorum” değerlendirmesini yaptı.

Yoruma kapalı.