MHP’nin seçim beyannamesi tamamlandı: ‘Doğal afet’ ve ‘yeni anayasa’ vurgusu

Afet öncesi, afet ve afet sonrası politikaları kapsayan politikalar, MHP’nin tamamlanan seçim beyannamesinde geniş yer buldu. Açıklamada yeni anayasaya da vurgu yapıldı.

Edinilen bilgiye göre MHP, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri ve 28’inci dönem milletvekili seçimleri kapsamında seçim beyannamesini hazırladı.

“Yükselen Ülke Türkiye” vizyonuyla hazırlanan bildiride, ekonomiden dış politikaya, eğitimden sağlığa, bölgesel kalkınmadan tarıma, işsizlikle mücadeleden turizme tüm politikalar bu vizyon çerçevesinde belirlendi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne uyum kapsamında yeni anayasanın vurgulandığı bildiride, TBMM İçtüzüğü ile seçim ve siyasi partiler yasasında yer alan kurallara ilişkin başlıklara da yer verildi.

Açıklamada, terörle mücadele operasyonlarında hükümete verilen destek bir kez daha teyit edildi.

“FELAKETLE MÜCADELE” TEMASI: ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLERİN VURGUSU ÇİZİLDİ

Bildiri ile deprem, yangın, sel gibi afetlere ilişkin önceki seçim beyannamelerinde yer alan politikalara yeni maddeler eklendi. Afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak faaliyetler ile alınacak tedbirlere ilişkin politikaların yer aldığı “Afetle Mücadele” başlıklı bildiride, depremlerin yaralarının sarılması için atılması gereken adımlar da vurgulandı. Kahramanmaraş’ta.

“YAPARSA CUMHURİYET İTTİFAKI YAPAR” MESAJI

MHP de Cumhur İttifakı’nın son 5 yılda verdiği AET ve asgari ücretten vergi alınmaması gibi vaatlerin yer aldığı bir kitapçık ve broşür hazırladı.

Milletvekili adaylarına dağıtılacak kitapçık ve broşürle seçmene “Halk İttifakı yaparsa, Halk İttifakı yapar” mesajı verilecek.

Açıklamanın bu hafta sonu kamuoyu ve kuruluşlarla paylaşılması bekleniyor.

Yoruma kapalı.