MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: PKK Kılıçdaroğlu’yla yol yürüyor

“KAYIP OLDUĞUNU BİLİYORLAR”

Bahçeli, gerçek anlamından kopmuş bir demokrasinin sadece demagojiyi besleyeceğini ve despotik tahakkümü davet edeceğini savundu.

Demokrasinin vatan hainliğine kılıf olamayacağını ve egemenlik anlamına gelmemesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli, “Zillet ittifakının son dönemde yaydığı provokasyonlar, bu ittifakın ürettiği karanlık kampanyalar, gömülmüş bir Türkiye’nin parça parça görüntüsünden başka bir şey değildir. iç huzursuzluk, bunu biliyorlar. Bu bakımdan insanlık suçunun en ağırını işliyorlar. Montajla, seslendirmeyle, yalan yazışmalarla manevi cinayet işliyorlar, alçakça açıklamalar yaptılar.” o ifadeleri kullandı

“Teröristler hem devletin hem de demokrasinin düşmanıdır”

Bahçeli, Türk milletinin etnik ve mezhepsel olarak bölünmesini savunanların ve bunun planlarını yapanların vatan haini olduğunu savundu.

Devleti yıkmayacaklarını, vatanı parçalamayacaklarını, milleti bölmeyeceklerini ifade eden Bahçeli, “Katile katil, katile hain, terörist diyemeyen, bölücülerle aynı meydana girmekten korkmayan kimse yoktur. sadece siyasi çıkar için gece gündüz demokrasiden uzaklaşmıştır.” Terörist Demirtaş’ı savunmak, övmek adalet, demokrasi ve özgürlük meselesi değildir. ifadesini kullandı.

Bahçeli, PKK’lı teröristlerin desteğine güvenmenin ve küresel emperyalizmin taşeronluğuna gönüllü olmanın terörizm için utanç verici bir hayranlık olduğunu söyledi.

Terörle mücadelede demokrasinin yok sayıldığını söylemenin terör tarzı olduğunu belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

“Siz demokrasiye sığınıp Türkiye’nin üzerine sallana sallana, sanal çatışmalar çıkartırsanız, yayarsanız, Türk milleti buna göz yummaz, Aksaray sessiz kalmaz. Bilin ki, Türklüğü Anayasa’dan çıkarmak, Türk’ün örtüsünü kesmek, dinamit atmak demektir.” Türkiye’nin temelleri üzerine Son Türk evladı yaşadıkça, Türk, hiç kimse, hiçbir cani, hiçbir hain yurt dışında, son Türk evladı yaşadığı sürece Türk’ü ve Türk milletini bu topraklardan çıkaramaz. İhtiyaç, damarlarımızda akan asil kanda gizlidir.”

Bahçeli, MHP’nin yasama faaliyetlerinde etkinlik kazanması, denge ve denetim işlevinin garantörü olabilmesi için 14 Mayıs’tan sonra TBMM’de yüksek temsil yetkisi kazanmasının şart olduğunu sözlerine ekledi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Halk İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ve partisine seçimlerde destek çağrısında bulundu.


Yoruma kapalı.