Meral Akşener, ittifak kapılarını kapattı: Kılıçdaroğlu’na zehir zemberek sözler

Bundan sonra milletimizin bu fedakarlıklarının boşa düşmesini engelleyeceğiz. En büyük çıkardığımız ders budur. Milletimiz için yapacağımız fedakarlıktan çıkar sağlamak isteyenlere vallahi geçit vermeyeceğiz. Birilerinin ihtirasları uğruna akıtacak terimiz yok. Kendilerine kariyer kovalayacaklar için harcayacak mesaimiz de yok.

Bu seçimi kaybettiğimizin bilincindeyiz. Millet iradesinin üzerinde bir irade bizim için yoktur. Milletin iradesi sorgulanamaz, yargılanamaz. Siyasetçi seçmeni veli nimet görür. Siyasetçi isteyendir, yalvarandır, seçmen karar verendir.

2023 seçimlerini çantada keklik görenler, yerel seçimleri ittifaklara çekmek istiyorlar. Yerel seçimler çoğulcuların yaşadığı yerdir. 2019 yerel seçimlerinde ittifak kurduk ve başarılı olduk. Yerel seçimi bir genel Seçim çerçevesinde okumadan, milletimizin iradesinin teciline olanak sağlayacağız.

“GELİN TÜM SİYASİ PARTİLER AYRI AYRI SEÇİMLERE GİRELİM”

Önümüzde yerel seçimler var. 2023’ü çantada keklik görenler yerel seçimi de genel seçim havasında değerlendirmeye başladılar. Gündemi ittifaklara çekmeye çalışıyorlar. Yerel seçim bir genel seçim değildir. Her yörenin kendi dinamikleri vardır. Toptancı anlayışla yerel seçimi merkez yerel bütünleşmesine götürür ya da sayısal ittifaklara yönlendirirsek bu yereli ortadan kaldırmak olur. Yerel seçimler çoğulculuğun yaşadığı yerdir. İttifak kurmak elbette belirlenen adayların seçilmesine katkı sağlıyor. Ancak başarılı ilkesel yaklaşımla yapılması getiriyor. Biz 2019’da hem toplumsal zeminde hem adaylarda durumu gördüğümüz için teklifte bulunduk. Biz götürdük bu teklifi. İttifakta başarılı olduk. Önümüzdeki seçimlerde kendi kadrolarımızla milletimizin huzuruna çıkacak ve göreve talip olacağız. Buradan tüm siyasi partilere de, yani iktidarından muhalefete çağrıda bulunuyorum. Gelin hep birlikte vatandaşlarımızın siyasi tercihlerini yansıtacağı bir rekabet ortamı oluşturalım. Gelin tüm siyasi partiler hep birlikte ayrı ayrı seçimlere girelim, biz varız, sizleri de bekleriz. Öncelikli amacımız, partilerle ittifaktan önce, milletimizin partimizle ittifak yapmasını sağlamak olacaktır.

Yoruma kapalı.