Mehmet Sevigen’den SABAH’a özel açıklama: “6’lı masada yalnızca çıkar olduğu ortaya çıktı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in geçtiğimiz Cuma günü cumhurbaşkanı adaylığı vesilesiyle yaptığı sert konuşmasında “oyun masası” demesinin ardından patlak veren krizin ardından dün 6’lı koalisyona dönmesi tartışma yaratmıştı.

“Krizler devam edecek mi?”

6’lı parti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı adayı olarak açıkladı, liderler başkan yardımcılığı ilan edildi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Kılıçdaroğlu’nun iradesine boşalan başkan yardımcılığı görevi algılandı. doğuma neden olacağına dair işaretler olarak.

SEVİGEN: “6 kişilik masada sadece ilgi var gibi”

SABAH’a açıklamalarda bulunan eski CHP Milletvekili Mehmet Sevigen, son siyasi gelişmeleri de inceledi. Sevigen yaptığı açıklamada, “Tam bir güvensizlik var. Toplumun güveni yok oldu. En ufak bir konuda anlaşamayanlar, Türkiye’nin önemli meselelerinde nasıl anlaşacak? ‘Kardeşlik var, kardeşlik var, demokrasi var, birlik beraberlik var’ diyorlardı. , dayanışma, milli birlik bu sofrada.” Bütün bunlar yalan. “Meğer sadece 6’lı masaya ilgi varmış. Bunu şirketin önünde tartışmak millete büyük iyilik. Herkesin yaptığını millet gördü” dedi.

“ONLAR İÇİN SORUN ÜLKE, ÜLKE DEĞİL”

Sevigen sözlerini şöyle sürdürdü: “Onlar için vatan yok, vatan falan yok, mavi vatan yok. Mesele Libya ya da Kıbrıs değil. Hele hele deprem hiç değil. Artık topluma güvenmiyorlar” 6 puanlık masada artık samimiler. İçlerinde kin besleyecekler. Cumhurbaşkanlığı aday duyurusunda hepsinin yüzünü görmediniz mi? Birbirlerine nasıl baktılar. Akşener’in yüzü asıktı, sanki her an harekete geçecekmiş gibi, onun gelmesini bekliyor olacaklar.

“YÜCE AKIL ‘BİRLEŞ’ DEDİ”, “Meral Hanım’ın hırsı gözünün önünde”

Sevigen, açıklamalarına şöyle devam etti, “Meral Hanım’ın hırsı aklının ucundan bile geçmiyor. Tamamen ‘Bu iktidarı ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığını ne yapacağız?’ Mücadele ettikçe öyle bir bahane buldu ki.Sonra yukarıdan talimat geldi,”Katıl” denildi, bir araya geldiler!Bu üst aklın bir araya getirdiği 6 parçalık masa.Üst akıldan ne anlıyorsanız, ister istemez. Amerika’yı, FETÖ’yü ya da karşı çıkan devleti anlayın! Aklınıza ne gelirse, üst akıl onlara dedi ki, ‘Kardeşim, oturun yere, sizi topladık. basınç. Zorla evlilikler çok uzun sürmez. Onlarınki zorla evlilik. Bunun ne millete ne de ülkeye faydası olur” dedi.

“TABLO 6’DAKİ DAĞITIM YARDIMCISI BAŞLADIĞINDA KAZANMA OLACAKTIR”

İBB Başkanı İmamoğlu ve ABB Başkanı Yavaş’a Başkan Yardımcılığının verildiğini ve bunun Kılıçdaroğlu’nun iradesine bırakıldığını değerlendiren Sevigen, “Bunlar seçime doğru adım atmaya çalışıyorlar ve seçmenler, bunlar bunlar. manipüle edilmiş olaylar. ile masada milletvekili dağılımı başlayınca çıtırtılar çıkar. ertesi gün ittifak yapsalar belediye başkanları nereden girecek, hangi listeden girecek? çaresi olmayan o kadar çok dert var ki. milletin kendi derdiyle yüzleşmek derdi inanamıyorlar problem kendilerinde ali babacan problem ahmet davutoğlu problem temel karamollaoğlu problem kemal kılıçdaroğlu problem meral aksener problem herkes sorun herkesin kendi dünyasının sorunu kendi derdine düşen insan milletin derdine nasıl çare olacak bak depremi unuttular 2 saattir dört veya beş gün”.

Yoruma kapalı.