Meclisin en genç vekili: AK Parti gençlerin partisidir

Bugünkü konuğumuz Zehranur Aydemir, meclisin renkli isimleriyle gerçekleştirdiğimiz söyleşide…
TAI ve HAVELSAN gibi Türkiye’nin savunma sanayisinin bel kemiğini oluşturan şirketlerde yazılım mühendisi olarak görev yapan Aydemir, 28. dönemde AK Parti Ankara Milletvekili olarak TBMM’nin en genç milletvekili oldu.

GENÇLER İÇİN AÇIK ALAN

AK Parti ile küçük yaşta tanıştığını anlatan Aydemir, “AK Parti bir siyaset okulu, bir kadın ve gençlik hareketidir. Cumhurbaşkanımız gençlere verdiği önemi ve değeri gençlere alan açarak göstermektedir. tüm seviyeler.”

SÖYLEMEK İSTİYORUM

Türkiye yüzyılına bir aktör olarak katkıda bulunayım dedim. Bu mottoyla, bu enerjiyle milletvekili oldum. AK Parti’de gençlerin ne söylediğine önem verilir. Gençlere ses veriliyor. Gençlerin fikirlerine, hayallerine ve eleştirilerine değer verilir. Başkanımız gençlerle sürekli yollarda yürüyor. Gençlere alan açan, gençleri olan bir liderdir” dedi.

ŞAŞIRMIŞLARDI

Seçim çalışmalarının çok keyifli olduğunu ifade eden Aydemir, “Herkesle samimiyetle iletişim kurdum, yaşımı söyleyince bana inanmadılar. Seçilmek için yerel miyim diye soruyorlardı. 4. sıra adayıydım. Sadece AK Parti seçmeni değil, karşıt görüştekiler de şaşırdılar, adaylığını takdir ettiler.”

BELLEK BOZULDU
Muhalefetin z kuşağını kendi görüşüne göre tanımladığını ve bunun doğru olmadığını vurgulayan Aydemir, “‘Z kuşağı muhalif, z kuşağı kritik’ dediler. Gençleri 15 Temmuz’da hem pandemi döneminde hem de pandemi döneminde gördük. Afetlerde” dedi.

VERİLEN SÖZLER TUTULACAK

Gençler ilk telefon ve bilgisayar alımlarında ÖTV muafiyetine biraz daha kolay erişmek istediler. Başkanımız yaptığı açıklamada sözünü verdi.

KAPIM GENÇLERE AÇIK

5 yıl sonra geriye dönüp baktığında gençler için önemli işler başarmış biri olmak istediğini ifade eden Aydemir, “Kamplarımın Türkiye’de daha çok gence, daha çok çocuğa ulaşması için çaba göstereceğim. Burası genç odası.” Millet, burası gençlik odası, herkes buraya gelsin, hayalleri Meclis gündemine konulacak. “Sizin için elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. Fikri ne olursa olsun tüm gençlere ve vatandaşlara kapımız açık” dedi.

GERÇEK OLMAYAN AÇIKLAMA

Erdoğan’ın gençler arasında en sevilen lider olduğunu vurgulayan Aydemir, “30 yaş altı 4, 30 yaşında 2 milletvekilimiz var. İlk 10 genç milletvekiline bakıyoruz karşı tarafı göremiyoruz. İlk 5 milletvekili AK Parti’den” dedi.

ZAHRANUR AYDEMİR KİMDİR?
Aslen Rizeli olan Aydemir 25 yaşında. Endüstri mühendisliğini TOBB Üniversitesi’nden tam burslu olarak tamamladı ve bilgisayar mühendisliği alanında çift anadal yaptı. 18 yaşından beri siyasetin içinde olan Aydemir, Ankara gençlik kollarında farklı birimlerde çalıştıktan sonra 4 yıl genel merkezde çalıştı. Son 2 yıl Ar-Ge ve Gençlik Eğitiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yapan Aydemir, aynı zamanda AK Parti siyaset okulu mezunu.

Yoruma kapalı.