Marmara’nın şifa merkezi – Son Dakika Haberler

Sağlıkta hizmet kalitesini artırmak amacıyla projelendirilen Kocaeli Şehir Hastanesi açılışı için gün sayıyor. 276 dönüm üzerine kurulu olan sağlık kompleksi 368 bin 668 metrekare kapalı alana sahip. 6 bloktan oluşan hastanede 20 poliklinik, 63 ameliyathane, 188 yoğun bakım yatağı ve 1.218 yatak kapasitesi bulunuyor. İlk etapta 300 doktora ihtiyaç duyulacak hastanede bu sayının 450’ye çıkarılması planlanıyor. Dev şehir hastanesinde toplam 2 bin kişinin çalışması bekleniyor.

tıbbi koordinatör Prof. Tümer Çorapçıoğlu, “Ameliyathanemizde mikropsuz bir sistem geliştirilmiştir. Özel havalandırma sistemi vardır. Temizle pisin karışmadığı uluslararası standartlarda inşa edilmiştir. Yani hastane yok.” enfeksiyon oluşur.”

ÇEVRE İLLERE DE HİZMET VERİYORUZ
Kocaeli Medikal Direktör Dr. Yüksel Pehlevan, “Tüm cihazlar yerleştirilme aşamasında. Testler yapılıyor. Açıldığında sadece Kocaeli tarafından değil çevre iller tarafından da tercih edileceğimiz görülecek. Son derece modern teknolojiyle donatılmış bir hastane burası. Akıllı bina sistemimiz var. Bilgisayara giden enerjiyi kesersiniz, jeneratöre aktarırsınız” dedi.

Yoruma kapalı.