Marmara Üniversitesi’nden Başkan Erdoğan’ın diplomasına ilişkin açıklama

Marmara Üniversitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diploması ve diploması olmadığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmara Üniversitesi’nden mezuniyeti ve diploması ile ilgili görsel ve yazılı basın ile sosyal medyada yer alan bilgi kirliliğinin ortadan kaldırılması için kamuoyunun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi gerektiği teyit edildi.

“1974 YILINDA KAYITLIDIR”

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1974 yılında üniversiteler arası seçme sınavına girdiği ve bu sınavın ardından açıklanan resmi sonuç belgesi ile İstanbul’a bağlı Aksaray İktisadi ve Ticari İlimler Okulu’nda öğrenci olmaya hak kazandığı belirtildi. İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde 4 yıllık eğitim veren ve aynı yıl öğrenci sayısı 2443’tür. Bu okula resmi olarak kayıtlı olduğu bildirilmiştir.

“1981’DE MEZUN OLDUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1980-1981 eğitim-öğretim yılında sorumlu olduğu tüm dersleri başarıyla tamamladığını vurgulayarak, eğitimini Şubat 1981’de tamamladığını belirterek, “Kendisine 3 Nisan 1981 tarihinde 440-687 numaralı geçici mezuniyet belgesi verildi. Söz konusu tarihte Yüksekokul Ticaret Fakültesine dönüştürüldüğü için Rektörlük diplomamız dönemin diğer dereceleri gibi Ticaret Fakültesine tescil edilmiştir. kullanılmış

“DİPLOMA KİTABINA GİRİLDİ”

Marmara Üniversitesi’nin 1982 yılında kurulduğu hatırlatılan açıklamada, o dönemde İstanbul’da faaliyet gösteren diğer akademi, enstitü ve yüksekokullarla birlikte Ticari İlimler Fakültesi’nin de Marmara Üniversitesi’ne bağlı olduğu kaydedildi.

Bildiride, bu fakülte ile diğer 3 fakültenin üniversitenin kuruluşu sırasında “İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi” adı altında birleştirildiği vurgulanmış ve şu ifadelere yer verilmiştir:

“1 Kasım 1991 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın diploma almak için yaptığı resmi başvurunun ardından gerekli tetkik ve işlemler yapılmış ve dönemin rektörü Prof Dr. Orhan’ın imzasıyla kendisine diploma verilmiştir. Oğuz ve Fakülte Dekanı Prof. .

“BÜTÜN BELGELER ÜNİVERSİTEDE SAKLANMAKTADIR”

Sayın Rektörümüzün üniversite yıllarında devam ettiği tüm kurslara ait tutanaklar ile başarı notları, kartlar, başvurular, fotoğraflar, sıradan öğrenciye ilişkin belgeler ve askerlik tecil gibi mezuniyet işlemlerinin yer aldığı tutanaklar askerlik ve mezuniyet karneleridir. diğer mezunlarımız gibi üniversitemizde devam etmektedir. Görsel ve yazılı medya ile sosyal medyada ortaya atılan iddiaların hiçbir hukuki veya resmi dayanağı bulunmamaktadır. Derecemizle gurur duyduğumuz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ülkemizin en güzide ve köklü üniversitelerinden biri olan Marmara Üniversitesi’ne yönelik asılsız iddialar, üniversitemizin mensuplarını ve mezunlarını rencide etmiştir.”

Yoruma kapalı.