lkedeki su eteleri PKK’y finanse ediyor!

İsveç devlet radyosu SR’ye konuşan Stenstrm, Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında NATO’nun katılımı konulu bölgesel mekanizma toplantısını yeniden başlatmak için önümüzdeki hafta Türkiye ile temasa geçmeyi düşüneceğini söyledi.

Stenstrm, “Şu anda yararlı ve güvenilir bir görüşme olmayacağı için bir araya gelip görüşme yapmak anlamsız olur ve muhtemelen süreci daha da karmaşık hale getirir. Ancak önümüzdeki hafta başında Türk tarafıyla temasa geçmeyi düşünüyorum. yüz yüze görüşmeler devam etsin.” ifadeleri kullandı

Stenstrm, Daimi Ortak Mekanizma’nın İsveç ve Finlandiya ile yapacağı toplantıların ertelenmesine ilişkin olarak, “Yasal olmasına rağmen Türkiye’nin başkenti Stockholm’ün önünde Kuran’ın yakılması tüm dinleri rencide etmiştir. Bu, toplantılar için iyi değil. NATO’nun şahsi bir durumudur ve biz bu konudaki görüşlerimizi ifade ettik.” o ikamet.

PKK/YPG terör örgütü hakkında da açıklamalarda bulunan Stenstrm, Türkiye’nin Finlandiya’dan çok İsveç’e önem vermesinin bir nedeni olarak terör örgütü PKK/YPG’nin İsveç’te daha fazla parası olmasına dikkat çekti.

Stenstrm, “İsveç’teki organize su şebekeleri PKK’yı finanse ediyor. Finlandiya’nın aksine PKK’nın İsveç’te daha fazla mali kaynağı var” dedi. dedi.

Yoruma kapalı.