LGS Sonuçları açıklandı! MEB son dakika duyurdu | 2023 LGS sorgulama ekranı | TIKLA-ÖĞREN

“HATAY’DA EĞİTİM SÜRECİ SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE BAŞLAYACAK”

Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat depreminden etkilenen Hatay’da eğitim sürecinin eylül ayında sağlıklı bir şekilde başlayacağını söyledi.

LGS sınav sonuçları açıklandı! SORGU SONUCU LGS Ekranı Meb.gov.tr ​​​​​​​​​​​​​​​​ video

Tekin, Hatay’daki AFAD Koordinasyon Merkezi’nde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile “İl Değerlendirme Toplantısı”na katıldı.

Görüşmenin ardından basına açıklama yapan Tekin, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

Ülkenin geleceği için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Bakan Tekin, “Bizim elimizden gelen tek şey bu kardeşlerimiz, kardeşlerimiz ve büyüklerimiz yaşasaydı, onların bıraktığı boşlukları aynı güzelliklerle doldurmaya çalışırdık. azimle, belki biraz daha yoğun bir çabayla, tıpkı bu ülkenin geleceği için, Türk Yüzyılı’nın inşası için canla başla çalışacakları gibi değerlendirmesini yaptı.

Yaralarını sarmanın ikinci görevleri olduğunu belirten Tekin, “Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda göreve geldiğimiz andan itibaren bölgede eksikleri ve yapılması gerekenleri süratle tamamlama gayreti içerisinde olduk. tüm bakanlıklar tarafından açıklanan seferberlik süreci kapsamında 6 Şubat’tan itibaren başlayacak” dedi.

Tekin, ilçenin ve Hatay okulunun bugün geldiği noktayı analiz ederek ortaya çıkan eksikliklerin giderilmesi için neler yapılabileceğini değerlendireceklerini anlattı.

Bölgeyle ilgilenmek üzere 30 kişilik bir koordinasyon grubu oluşturduğunu belirten Bakan Tekin, illerde görevlendirdiği personel aracılığıyla işlerin hızlı bir şekilde yürütülmesi ve bürokrasiye takılmaması için adımlar attığını söyledi. , özellikle Emlak İnşaat Genel Müdürlüğü.

“TÜM İHTİYAÇLARINIZIN TAKİP EDİLMESİ İÇİN ÖNLEMLERİ ALACAĞIZ”

Eğitim-öğretim hazırlıklarına ilişkin bilgi veren Tekin, “Hataylılarla bir araya gelmek isterim, kimse çekinmesin, eylül ayı geldiğinde burada eğitim-öğretim sürecini sağlıklı bir şekilde başlatmış olacağız. Bölgede ve ilimizde görev yapan hem yeni atama olarak ilimize gelecek olan öğretmenlerimizin barınma başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarını eylül ayına kadar karşılamak için adımlar atmış olacağız” dedi. dedi.

Öğretmen ve öğrencilere destek kursları açılacağını belirten Tekin, şöyle konuştu:

“Bilindiği üzere bu süreçte hem öğretmen arkadaşlarımızın psikolojik desteğe ihtiyacı oldu hem de öğrenci arkadaşlarımızın psikolojik ve akademik eksiklikleri ortaya çıktı. Bu eksiklikleri giderecek yaz kursları, destekleme ve pekiştirme kursları açarak bu eksiklikleri gidermeye çalışacağız. Yaz aylarında da Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde gelinen noktayı analiz ederek eksik veya rahatsız edici bir durum varsa tamamlamak için gerekli çalışmaları yapacağız” dedi.

Bakanlıklar, bürokrasi ve siyasetin bu seferberliğin bir parçası olacağını söyleyen Tekin, Kurban Bayramınızı kutladı.

Toplantıya Vali Yardımcısı Oğuzhan Bingöl, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel ve Kemal Karahan ile diğer ilgililer de katıldı.

Yoruma kapalı.