Kullanıcı sayısı 1 milyonu geçti

(*1*)

Bakanlıktan meydana getirilen açıklamada, “‘Türkiye Iktisat Modeli’nin mühim bir bileşeni olan istihdamda en kıymetli çalışmalardan kabul edilen ‘1 Milyon İstihdam Projesi’, informasyon teknolojileri alanına hususi Türkiye’nin ilk ve tek eğitim ve istihdam platformu olarak içeriyor. ‘Ulusal Teknoloji Hamlesi’ ve ‘Türkiye Yüzyılı Vizyonu’ kapsamında çalışmalarına devam edilen ‘1 Milyon İstihdam Projesi’nde eğitim alan kullanıcı sayısı 1 milyonu geçti. Projenin amacı, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olan 2023 senesinde 1 milyon gencimizi informasyon teknolojileri alanında istihdama hazır hale getirmek. Projeyle, katma kıymeti yüksek olan informasyon teknolojileri alanında istihdam ihtiyacının karşılanarak ülkemiz için ekonomik kıymet oluşturulması hedefleniyor. Projeyle beraber gençler parasız ve koşulsuz bir halde sisteme kaydolarak 6 bölümde 33 alan için hazırlanan toplam 108 bin dakikalık süreye haiz 215’ten fazla kaliteli ve kafi içerikte olan video eğitimleri alarak kendini geliştirebiliyor ve gene parasız ve koşulsuz olarak proje sistemine kaydolan işverenlerin yayınladığı iş ilanlarına başvurarak istihdam olanağına kavuşabiliyor” denildi.

Projenin ulusal ve internasyonal otoriteler tarafınca ödüllere layık görüldüğü belirtilerek, “Daha ilkin Türkiye Eğitim ve Gelişim Derneği (TEGEP) tarafınca ‘senenin en iyi projesi’ olarak ödüllendirilen proje, ‘Teknoloji Kaptanları Ödül Töreni’nde de ‘senenin en iyi toplumsal mesuliyet projesi’ seçilmişti. Internasyonal arenada da takdir gören proje, bağımsız jüriler tarafınca meydana getirilen değerlendirme sonucunda dünyanın en saygı duyulan ödüllerinin verildiği ‘Brandon Hall Grup Kabiliyet Kazanımında En İyi Gelişme’ kategorisinde bronz ödülün sahibi oldu” denildi.

BAKAN NEBATİ: 200’DEN FAZLA İŞVEREN İŞ İLANI YAYIMLADI

Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de istihdam sürecinin devam etmiş olduğu projeye ilişkin hem gençlerin hem sektörün ilgisinin her geçen gün artarak devam ettiğini belirtti. Nebati, Türkiye’nin en büyük şirketleri başta olmak suretiyle 200’den fazla işverenin proje sisteminde iş ilanı yayımladığını kaydetti.

Öte taraftan ‘1 Milyon İstihdam Projesi’ ile ilgili kamuoyu bilgilendirme programı 29 Aralık Perşembe günü Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek. Program kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bazı müjdeler vermesinin beklendiği de açıklandı.

Yoruma kapalı.