Kreşler ve gündüz bakımevleri yarın tatil edildi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yarın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı özel kreşler, gündüz bakımevleri ve çocuk kulüplerinin faaliyetlerine ara verileceğini söyledi. Vali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı özel kreşler ve gündüz bakımevleri ile çocuk kulüplerinin yarın için 1 gün süreyle işletilmesine 1 gün süreyle ara verilmesine karar verildiğini duyurdu. Ayrıca engelli, engelli ve hamile personelin izinli sayılacağı belirtildi.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bölge Meteoroloji Müdürlüğümüzden bugün saat 20:00’de alınan son verilere göre, “yarın İstanbul’da aralıklı ve yerel olmak üzere yoğun kar yağışı, ulaşımda aksamalar, buzlanma, don ve kuvvetli rüzgar beklendiği belirtildi.” Hava raporları ve olumsuz hava koşulları nedeniyle;

Sağlık kurumlarında çalışanlar hariç, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, özürlü ve hamile personel

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kadın personelimizden 10 yaş ve altı çocuğu olanlar 8 Şubat 2023 Çarşamba günü herhangi bir işleme gerek olmaksızın 1 gün idari izinli sayılacaktır.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan son verilere göre, yarın kentte aralıklı ve yerel olarak yoğun kar yağışı, ulaşımda aksamalar, buzlanma, don ve kuvvetli rüzgar bekleniyor.

Yoruma kapalı.