Koyun hırsızına rüşvetle imar kıyağı

Çanakkale’nin Gökçeada İlçesi’nde İyi Partili Belediye Başkanı Ünal Çetin ve İmar Sorumlusu Seval Duran’ın da aralarında bulunduğu 5 kişinin rüşvet ve rüşvet operasyonunda gözaltına alınmasına ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Başkan Çetin’in imar tehdidiyle adalıları adeta şantaj yaptığı belirlenirken, şebekenin geçen Aralık ayında koyun hırsızlığından cezaevine giren K.Ç.’yi arazi satışıyla ilgili olarak kullandığı, papaz K.Ç. hırsızlıktan elde edilen parayla Başkan Çetin’e rüşvet ödedi.


Gökçeada’da 65 koyunu hırsızlıktan takip edilen çoban K.Ç.’nin, satın aldığı 3,5 dönümlük arazinin imar edilmesi için Başkan Çetin’e 230 bin TL rüşvet verdiği belirlendi. Başkan Çetin’in rüşvetle çok sayıda tarım arazisini imar için açmaya çalıştığı tespit edildi.

KOYUN HIRSIZLIĞI İLE ORTAYA ÇIKTI
Geçtiğimiz Haziran ayında Gökçeada’da 65 küçükbaş hayvanın çalınmasının ardından Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı, Başsavcılığın talimatıyla aralarında Pastör K.Ç.’nin de bulunduğu 4 zanlı hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında KC ve diğer zanlılar jandarma tarafından teknik ve fiziki takibe alındı.Papaz KC

K.Ç.’nin telefon görüşmesinde, 27.10.2022 tarihinde Çınarlı Mahallesi’nde aldığı 3 bin 355 metrekarelik arsanın imar edilmesi için Başkan Çetin’e 230 bin lira rüşvet verdiği tespit edildi. ağ Ardından jandarma soruşturmayı bu yöne kaydırdı. Yaklaşık 2 ay süren fiziki kontrolün ardından koyun hırsızlığından K.Ç.’nin de aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı.Ünal Çetin

TEKNİK VE FİZİKSEL TAKİP
Bu arada Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin ve şebekeye ilişkin ele geçirilen dinleme kayıtları Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Tarım arazilerinin geliştirilmesine ilişkin CİMER’e yapılan şikayetleri de değerlendiren Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı, dosyaları birleştirerek olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında ağ teknik ve fiziksel olarak takip edildi. Başkan Çetin ile iş birliği içinde hareket ettiği belirtilen şebekenin, tapu sahiplerinden rüşvet alarak Yenimahalle, Çınarlı ve Kuzu Limanı’ndaki 1800 dekar tarım arazisini imar amacıyla açtığı, bazı arazileri de yüksek bedelle sattığı belirlendi. gelişme vaadi ile fiyat. Ekipler önceki gün Gökçeada Belediyesi’ne baskın düzenledi. Tarçın isimli operasyonda, aralarında İyi Partili Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin ve İmar Müdürü Seval Duran’ın da bulunduğu 5 kişi tutuklandı.

Çanakkale İl Başkanlığı tarafından görevlendirilen avukatlara ifade vermekten kaçınan Başkan Ünal Çetin’in İzmir’den avukat tuttuğu bildirildi. Güvenlik güçlerinin sorgulanmak üzere başsavcılıktan ek süre talep ettiği belirtilirken, Çetin ve diğer zanlıların yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Yoruma kapalı.