Kılıçdaroğlu’nun PKK destekçisi başdanışmanından skandal ifadeler! Açık açık ‘özerklik’ dedi

Altılı Masa’nın ‘gizli saklı’ ortağı HDP ile CHP arasındaki sıcak ilişkiler gene bir skandal açıklamayla gün yüzüne çıktı.

Son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’nin desteğini kuvvetlendirmek için eski Şırnak Barosu Başkanı terör destekçisi Nuşirevan Elçi’yi partiye katmıştı.

AÇIK AÇIK ‘ÖZERKLİK’ DEDİ

Daha ilkin terör örgütü PKK’ya ve elebaşı Abdullah Öcalan’a destek paylaşımları ortaya çıkan Nuşirevan Elçi bu kez ‘özerklik’ itirafı yapmış oldu.

CHP Genel Merkezi’nde Erbil merkezli Rudaw’a konuşan Elçi, CHP’nin projeleri içinde özerklik bulunduğunu söylemiş oldu.

“BUNUN DEĞİŞTİRİLMESİ GEREKİYOR ZATEN”

Elçi kendisine yöneltilen, “CHP’nin şu an Kürt hakları mevzusundan ne tür bir projesi bulunuyor? Doğrusu programında Kürtlerin haklarının verilmesi mevzusunda iyi mi bir programı var?” sorusuna verdiği şu yanıtla CHP’nin bölücü planını itiraf etti.

“Aslına bakarsanız CHP iktidar olmadığı sürece bu problemi çözemez. Projeleri doğal ki var. Mahalli yönetimlerin güçlendirilmesi diyoruz artık adı özerklik yada başka türlü de konulabilir. Bunun değiştirilmesi gerekiyor esasen. Tüm yetki ve imkanların tek bir yerde toplanması esasen başından beri yanlıştı.”

KILIÇDAROĞLU KÜRDİSTAN’DAN RAHATSIZ OLMUYOR

Elçi Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Kürdistan’ sözünden rahatsız olmadığını da söylemiş oldu. Elçi, Kemal Kılıçdaroğlu için daha ilkin gündeme gelen “Kürdistan sözünden fazlaca rahatsız oluyorum” söylediği iddiasının doğru olmadığını belirterek şu itirafı yapmış oldu;

“Bu sözleri duyduktan sonrasında, ben de kendisine sordurdum ve “ben bu tarz bir olay demedim” dedi. Bunu ben de google de öteki yerlerde baktım araştırdım. Bu tarz bir olay dememiş. Bu tarz bir olay söylediğini belirten kimse kara çalma atmıştır.

KILIÇDAROĞLU ADAY OLURSA HDP DESTEK VERİR

HDP’ye olan yakınlığıyla da malum Elçi 2023 seçimleri için Kemal Kılıçdaroğlu’na HDP’den destek geleceğini de söylemiş oldu.

Elçi kendisine ‘HDP’nin destekleyeceği bir aday çıkabilir mi?’ sorusuna verdiği “Bugün karşıcılık içinde Türkiye’deki bu düzensizliği ortadan kaldıracak ve yaraşır bir sistem getirebilecek her kesim Kemal Bey aday olduğunda ona oy verecek.” yanıtıyla HDP’nin Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini söylemiş oldu.

NUŞİREVAN ELÇİ’NİN SKANDAL PAYLAŞIMLARI

CHP’de “Hukuki ve siyasal” mevzularda emek harcama yapmak üstüne görevlendirilen Nuşirevan Elçi, PKK’ya ve Abdullah Öcalan’a destek mesajlarıyla biliniyor.

Yoruma kapalı.