Kılıçdaroğlu’ndan yeni gaf: Gaziantep’te olduğunu unuttu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep’te “Güneydoğu Hemşeri Buluşması” programına katıldı. Programda çoğunlukla Şanlıurfalıların bulunmuş olduğu STK’lar, kanaat önderleri, dernekler ve vatandaşlarla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılacağını söylemiş oldu. Gaziantep’te olduğunu unutan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu sözlerine, “Şanlıurfa’da olmaktan son aşama mutluyum” diyerek başladı. Bu sözlerin peşinden salonda gülüşmeler oluşurken, bazı misafirlerin Kılıçdaroğlu’nu “Gaziantep, Gaziantep” diye düzeltmeye emek vermesi ise dikkat çekti.

“İktidara geldiğimizde en geç 2 yıl içinde Suriyelileri yollayacağız”

Kılıçdaroğlu, konuşmasında “Gaziantep’te 500 bini aşkın Suriyeli var. Tanrı aşkına bana söyler misiniz, bu Suriye politikası yanlış mı? Doğru mu? Bizim Suriyeliler ile ne kavgamız var. Biz niçin Suriye’ye girdik. Emevi Camii’nde 24 saatte namaz kılacaklardı fakat sonucu 3 milyon 600 bin Suriye’nin Türkiye’ye gelmesi oldu. Gaziantep’te yaşayan Suriyeli sayısının resmi sayılara gore 500 bin olduğu söyleniyor. Kimin ne yapmış olduğu belli değil. Karnımızı doyurduk şimdi de onların karnını doyuracağız. İktidara geldiğimizde ırkçılık yapmadan onları en geç 2 yıl içinde kendi iradeleriyle Suriye’ye yollayacağız. Hepsi gidecekler” dedi.

“Gene söylüyorum, çiftçilere parasız elektrik vereceğiz”

Konuşmasında daha ilkin de söylediği benzer biçimde gene parasız elektrik sözü veren Kılıçdaroğlu, “Çiftçiler bizi en fazlaca elektrikten yakınma ediyordu. Faturaların devasa yükseklikte geldiğini ve ödeyemediklerini söylüyorlardı. Ben de Şanlıurfalılara dedim ki önümüzdeki mahalli seçimlerde Büyükşehir Belediyesini bizlere verin elektriğin tamamını çiftçilere parasız verelim. Bunu gene söylüyorum. Sayın Erdoğan dedi ki; ‘Elinden tutan mı var yap.’ Ikimiz de Denizli’nin Bozkurt ilçesinde bunu yaptık. Belediye Başkanımız güneş panellerinden elektrik elde etti ve bu elektriği çiftçilerin kurduğu kooperatifle çiftçilerin elektriği parasız veriliyor. Daha bu ay kurdelesini kestik bu projenin” ifadelerini kullandı.

“14 Mayıs’ta seçim olacak”

Konuşmasının son kısmında seçimler için 14 Mayıs tarihini gösteren Kılıçdaroğlu, “Sandıklar gelecek. 14 Mayıs’ta seçim olacak ve sandığa gideceğiz. Tanrı’ın izniyle hep birlikte yeni bir başlangıç yapacağız. Güzel bir başlangıç yapacağız” diye konuştu.

Yoruma kapalı.