Kılıçdaroğlu’na sert tepki: Hakkımızı helâl etmiyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Gazi Meclis bellidir. Kimin gazi olup olmadığı da bellidir” sözlerine Meclis için 15 Temmuz’da şehit veren ve gazi olan kahramanlardan tepki geldi. Yeni Şafak’ın haberine nazaran, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) Başkanı Lokman Aylar, “Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz gecesi verilen kahramanca mücadeleyi görmezden gelmesi, aziz şehitlerimizin hatırasına ihanet edip, Gazi Meclisimize gazi değildir iftirasını atması organik bir hal aldı. Bu ifadelerinden dolayı Kılıçdaroğlu’nu en sert şekilde kınıyoruz” dedi.

15 TEMMUZ’U, GAZİLERİ VE ŞEHİTLERİ İNKÂR EDİYORLAR

CHP’nin ikiyüzlü davrandığını söyleyen 15 Temmuz gazisi Can Salih ise “Gazilerin, şehitlerin yanında duruyor şeklinde gözüküyorlar. 15 Temmuz’u, gazileri, şehitleri inkâr ediyorlar. Onun yerine biz utandık. Tanrı fırsat vermesin bunlara” diye konuştu. 15 Temmuz şehidi Bülent Karalı’nın abisi Hakan Karalı da CHP liderinin açıklamalarının kendilerini şaşırtmadığını belirtti. Karalı, “Kılıçdaroğlu’nun, arada bir seçim telaşıyla kimi zaman gazilerin hakkını aramasını, kimi zaman başörtüsü açıklamaları yaparak muhafazakâr görünme çabalarını yadırgıyoruz” dedi.

NEYİN NE OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUZ

Tepkisini “Bu sözler bizi yıkıyor” sözleriyle yansıtan 15 Temmuz şehidi Mutlu Can Kılıç’ın anası Yıldız Kılıç da “Önceki gün oğlumun doğum günüydü. 17 yaşlarında şehit oldu. 15 Temmuz’u hepimiz yaşadık. Neyin ne işe yaradığını oldukça iyi biliyoruz. Hakkımızı helal etmiyoruz” şeklinde konuştu.

HER BİR KARIŞINDA ŞEHİTLERİN KANI VAR

Gazi Durak Deniz de “Bizlerin evlatlarını şehit etmiş insanlarla beraber olan bir insan. Şehitliğin, gaziliğin ne işe yaradığını bilmeyen bir insandan değişik bir yorum beklenmezdi” derken, 15 Temmuz şehidi Fırat Bulut’un babası Şinasi Bulut da “Bu toprakların her bir karışında şehitlerin kanı var. Ben onun adına utandım. Kılıçdaroğlu’nun hitabı değil bu, dışarıdan söylenenleri yine ediyor” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.