“Kılıçdaroğlu inmeli” diyen Tanju Özcan: Yürüyüş öncesi İmamoğlu ile görüştüm

CHP GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE TESLİM EDİLMEZSE NE YAPACAĞIM?

Genel merkezin önündeki mikrofonla ilgili düşüncelerinizi açıklayacağım. O konuşmadan sonra çay yapsınlar, beni de çaya davet etsinler. Daha önce söylemediğim şeyleri söyleyeceğim. Bunlar hoş olmayacak. Ona söylememe izin verme. Yürüyüşümün ortasındayım. Sayın Kılıçdaroğlu artık aday olmasın. Bana aday olma hakkı verirlerse, çıkarıma aykırı hareket ederim. Bu tedbiri kaldırayım, İmamoğlu Bey aday olmazsa ben aday olarak karşısına çıkarım.

‘TÜRK SEÇMENLERİ ÇOK ÇIĞLIK ALIYOR’

Türk seçmenini hafife alıyorlar. Türk seçmenin kodlarına inemiyorlar. Sığınmacılar konusunu görmezden geldi. İlk seçimlerde yuvarlak sözler söyledi. İnsanlar neden Libya tasarısına hayır demeli? Buna hayır demek vatanseverlikten yoksun olmaktır. Suriye yıllardır evet verdi, şimdi neden hayır verdi? Bunu bile açıklayamadılar. CHP’nin itirazı, yabancı askerlerin Türkiye topraklarında konuşlu olduğu ve bunu kamuoyuna açıklayamayacağı yönündeydi.

Ben de muhafazakar bir aileden geliyorum. Badem bıyığı derken muhafazakar insanlardan bahsetmiyorum. Burada kastettiğim siyasi zihniyet. Bu badem bıyıkları arasında Canan Kaftancıoğlu da var. Atatürk’ü sevmeyenler var. Atatürk ve Cumhuriyet ile sorunu olanlardan bahsediyorum.

ANKARA SINIRINA ULAŞTI

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP genel merkezinde başlayan “Değişim ve Adalet” yürüyüşünün dördüncü gününü tamamladı. Sabah saatlerinde Süller köyünden beraberindeki yaklaşık 150 kişiyle yola çıkan Özcan, bugün iki etap halinde yürüyüşüne devam etti. İlk üç günde 68 kilometreyi geride bırakan Özcan, bugün 94. kilometreye ulaşarak Ankara il sınırına ulaştı. Özcan yürüyüşünü bugün Ankara il sınırında tamamladı. Özcan yarın sabah 08:00’de yürüyüşüne devam edecek.

Yoruma kapalı.