Kılıçdaroğlu ile Akşener arasında ”Saraçhane” çatlağı: Aynı duyguyu yakalayamadık

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, İmamoğlu’nun mahkeme kararının peşinden Saraçhane’ye geçmesi ve neşeli pozlar vermesi dikkat çekmişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katılmış olduğu canlı yayında ‘Akşener sizi aradı mı?’ sorusuna ‘Hayır’ yanıtını verdi.

‘AKŞENER KONUYLA ALAKALI ARAMADI’

Kılıçdaroğlu, Halktv’de katılmış olduğu programda Akşener’in Saraçhane’ye gitmesine ilişkin dikkat çeken izahat yapmış oldu. Kılıçdaroğlu, “Sayın Davutoğlu aradı ve üzüntü duyduğunu beyan etti. Kendisi Saraçhane’ye gitmek istediğini belirtti. Ekrem Bey’e de Saraçhane’de bir miting yapalım dedim” ifadelerini kullandı. Peşinden ‘Akşener sizi aradı mı?’ sorusuna ise Kılıçdaroğlu, “Hayır aramadı” dedi.

ÖZEL UÇAKLA ACİL İSTANBUL’A DÖNMÜŞTÜ…

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı dava, hapis cezası ile karara ulaşınca, altılı masa ortakları arasında kriz yaşanmış, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener derhal Ankara’dan İstanbul’a önem vererek İmamoğlu ile Saraçhane’de miting düzenlemişti.

Bu sırada Almanya’da olan Kemal Kılıçdaroğlu da tarifeli uçakla gittiği Almanya ziyaretini yarıda keserek hususi uçakla acil olarak İstanbul’a dönmüştü.

AKŞENER’DEN SARAÇHANE YORUMU: TÜM LİDERLERİ ARADIM

Sözcü Gazetesi’ne konuşan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı niçin bu kadar öne çıkardığına ilişkin soruya cevap verdi. Akşener ek olarak, İBB Başkanı İmamoğlu hakkında verilen ceza sonucu sonrası İstanbul’a gitmesi ve Saraçhane’deki buluşmayı da değerlendirerek “Bütünleşmeyi sağlayamadık” dedi.

“TÜM LİDERLERİ ARADIM: HEPSİNE GİDELİM DEDİM”

“Ben iki arkadaşımız nezdinde öteki belediye başkanlarımıza dikkat çekmeye çalışıyorum. Bu belediye başkanları normal olarak CHP’li başkanlar. Sadece Millet İttifakı’nın adayları oldular. Onların başarısızlığı bizlere yazar. Hem Mansur Bey’in tehdit altında bulunduğunu düşünüyorum hem İmamoğlu’na meydana getirilen hepimize yapılmış oldu. O yüzden o gün Saraçhane’ye giderken tüm liderleri aradım. Hepsine ‘gidelim’ dedim.

Yoruma kapalı.