Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal’dan umduğunu bulamadı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ı evinde ziyaret etmesinin yankıları sürüyor. Kılıçdaroğlu’nun eski Genel Başkanı Cumhurbaşkanlığı adaylığı için destek almak amacıyla ziyaret etmiş olduğu ortaya çıktı.

Yeni Şafak’ın haberine bakılırsa; CHP’den ihraç edilen eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen görüşme talebinin CHP liderinden geldiğini söylemiş oldu. Sevigen, Kılıçdaroğlu’nun iki yılı aşkın süre Deniz Baykal’ı asla aramadığını sadece son iki aydır araya Levent Gök’ü sokarak buluşma talep ettiğini belirtti.

YEŞİL IŞIK YAKMADI

Sevigen, “Deniz Bey buluşma vermiyordu. Aslı Baykal çekilme ettikten sonrasında bu buluşma talepleri daha da sıklaştı. Dolayısıyla Deniz Bey de fazlaca nazik bir insan, kim gelirse gelsin kapsını açar. Israra dayanamayarak bu randevuyu verdi. Sadece zorla alınan bir buluşma. Kılıçdaroğlu, adaylık mevzusunda Baykal’ın desteğini almak istedi. Sadece Baykal, CHP liderinin bu isteğine yeşil ışık yakmadı” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU ARADIĞINI BULAMADI

CHP Genel Merkezi’nin ‘siyasal rant’ beklentisi olmaksızın bu şekilde bir görüşmeye yanaşmayacağının altını çizen Sevigen, “CHP’nin başlangıcında Baykal süreci başta olmak suretiyle CHP’nin geçmişini yok sayan bir yönetim var. Bu görüşme yalnız Kılıçdaroğlu’nun adaylık için aramış olduğu desteği bulma görüşmesidir. Deniz Bey’in bu görüşmeden memnun olmadığı her halinden bellidir. Kılıçdaroğlu, Deniz Bey’in evinden aradığını bulamadan dönmüştür. Fotoğraf karesinde Kılıçdaroğlu’nun yüzünün gülüyor olması, hakkaten güldürmüş olduğu anlamına gelmiyor. Meral Hanım’la olan fotoğrafında yüzü asıktı. O nedenle mecburi bir gülüşle başarısız geçen bu görüşmeye başarı imajı katmaya çalışıyor” dedi.

BAYKAL MEMNUN DEĞİL

Deniz Baykal’ın yakın çalışama arkadaşlarından eski CHP milletvekili Yılmaz Ateş de, Baykal’ın görüşmeden memnun olmadığını vurgulayarak “Görüşmeden sevinç duyan tek ismin Kılıçdaroğlu olduğu gözüküyor” değerlendirmesinde bulunmuş oldu. Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal ise görüşmenin evvelinde planlandığını söyleyerek “Bir nezaket ziyareti” diye konuştu.

BEN DE GÖREV ALMAK İSTİYORUM

Öte taraftan görüşmede olan CHP Milletvekili Levent Gök ise, Baykal’ın, “Kampanyada ben de vazife almak isterim. CHP örgütleri büyük bir heyecanla ve hırsla seçimlere hazırlanmalı” söylediğini aktardı.

Yoruma kapalı.