Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu: Paylaşımlarıyla halkı kin ve nefrete sürüklüyor

Son yüzyılın en büyük afetlerinden biriyle karşı karşıya kalan Türkiye’de 7,7 ve 7,7 ve 7,7 büyüklüğündeki depremler Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis ve merkez üssü Pazarcık olan Malatya’da büyük tahribatlara neden oldu. Kahramanmaraş’ın ilçesi 7.6 büyüklüğündeki depremin yıkıcı etkisinin ardından yaraları sarmak için hummalı çalışmalar devam ediyor.

CHP LİDERİ HAKKINDA CEZA DUYURUSU

Afet sonrası dünyanın dört bir yanından kurtarma ve arama kurtarma ekipleri Türkiye için seferberlik başlattı. Ancak deprem bölgesini gezen bazı siyasetçilerin siyasi çalışmalarına tepki göstermeye başladı. Depremin ardından bölgeye seyahat eden İsmail Uluhan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medyada yaptığı paylaşımlar nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

“Acı ve gözyaşıyla siyasi rant toplamaya çalışın”

Memleketi Balıkesir’den suç duyurusunda bulunan İsmail Uluhan, savcılığa yaptığı suç duyurusunda, “Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bizim tarafımızdan gösterilen hassasiyeti ve hassasiyeti gösteremedi. toplum ve içinde yaşadığımız ülkeler gerilim içindedir.Birlik olmamıza, iş birliği yapmamıza, moral ve motivasyonumuzu diri tutmamız gereken bu dönemde Sayın Kılıçdaoğrul, siyasi rant toplamak, toplumu ve yanlış bilgilendirme yarışına girmiştir. deprem, acı ve gözyaşı.

‘TWİTTER’DAN YAPTIĞI YAYINLAR SUÇ OLUŞTURUR’

Balıkesir vatandaşı suç duyurusunun takibinde şu ifadeleri kullandı; “Sayın Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından; “Arkadaşlarım limana müdahale ediyor. Gelip tutuklasınlar”, “Kapanan Hatay havalimanını tamir ediyoruz. Gelip tutuklasınlar”, “Ya hepimizi tutuklayın ya da geceden beri tutukladığınız gençleri, gazetecileri serbest bırakın. ‘Yapacak çok işimiz var’, ‘Milleti soğuğa mahkûm ettiler’, ‘Böyle bir yağma planı yok’, ‘Gençlerimize bu sefer dokunmayalım’, ‘Gençliğimizi gençleştirmeyelim’ gibi paylaşımlarıyla Felaket öde, onları hayattan çıkarmayalım” sözleri kamuoyunu alenen kin ve düşmanlığa sevk ederek dezenformasyon yaratmış ve kamu düzenini bozmuştur. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bu paylaşımlarıyla bir algı operasyonu gerçekleştirirken bir yandan da kurumları hedef alarak toplumda kin ve nefret duygusu oluşturmakta ve yaşatmaktadır. ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin faaliyetleri.”

CEZALANDIRILMAK İSTEDİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdiği suç duyurusunda, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6 Şubat 2023 deprem felaketinin ardından sosyal medya paylaşımları incelendi, paylaşımlarının dezenformasyon ve provokatif ifadelerle kamu düzenini bozmayı, kin ve düşmanlık uyandırmayı amaçladığı tespit edildi. alenen ve diğer suç unsurlarını içeren ve cezalandırılması çağrısında bulunan.

Siyasi şov kısa sürdü! Deprem bölgesinde buluşma: CHP heyetinin keyif pozları

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na sert tepki: Milletim iftiralarınızı affetmeyecek!

Yoruma kapalı.