Kayserispor Başkanı Ali Çamlı’dan puan silme cezası hakkında açıklama

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, TFF Kulüp Lisans Kurulu tarafınca verilen 3 puan silme cezasına itiraz edeceklerini belirterek, “Bugün tahkimle ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Perşembe gününe kadar süremiz var. En geç perşembeye kadar haklı olduğumuz bu meselede dosyamızı tahkime teslim edeceğiz.” dedi.

TFF Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında 2 gün ilkin Yukatel Kayserispor’a 3 puan silme cezası verdi. Kararla ilgili bir tv programında açıklamalarda bulunan Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, “Bu puan silme cezası ulaştıktan sonra ‘Başkan asla moralinizi bozmayın. 3 kaybederiz 13 alırız’ diyecek kadar iyi bir teknik ekip ve takımımız var. Seyircilerimiz ve kamuoyu bundan müsterih olsun. Fakat biz tahkime gittik. Bugün tahkimle ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Perşembe gününe kadar süremiz var. En geç perşembeye kadar haklı olduğumuz bu meselede dosyamızı tahkime teslim edeceğiz. Tahkimden çıkacak sonucu bekleyeceğiz. Ümit ederim ki federasyonun vermiş olduğu bu yanlış karar tahkimden döner. Şundan dolayı yarış devam ederken yarışın ortasında puan silme diye bir uygulama hiçbir ülkede yok.” diye konuştu.

“UMARIM BURADAN BİR ERTELEME ÇIKAR”

Kendilerine verilen cezaya bir tek İstanbulspor’un karşı çıkmadığını belirten Çamlı, “Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ve Kulüpler Birliği’nin başkanlarının bulunmuş olduğu grubumuz var. Kısaca orada bu duruma karşı çıkan tek kulüp İstanbulspor. Normalde Kayserispor ile herhangi bir şey yok. İlişkilerimizde fazlaca iyiyiz. Fakat o da ‘Kuralları ben yerine getirdim. Sen niye getirmedin?’ diyor. O da mevzuya kendi penceresinden bakıyor. Şimdi bu iş gündeme vardığında bir tek Kayserispor değil bir sürü kulübün bu şekilde şeyleri var. 3 kez erteleyip 4’üncüsünde ‘Yalnız Kayserispor kaldı’ deyip ceza verirseniz o hakkaniyet ile bağdaşmaz. Onun için ümit ederim buradan ya bir erteleme çıkar ya da bir sonraki sezona ertelenir. Doğal olarak verilecek her karara da saygı duyarız.” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.