”Kars-Erzurum Turistik Ekspresi” ilk seferine bugün başlıyor

Bakanlıktan meydana getirilen açıklamada, Turistik Doğu Ekspresi’ne yoğun talep geldiğini, bunun sonucunda da yeni sefer çalışmalarının yapıldığı açıklandı.

Sömestr tatilinde artan gezim amaçlı yolcu talebini karşılamak amacıyla Kars-Erzurum içinde “Kars-Erzurum Turistik Ekspresi” isminde yeni bir seferin işletmeye konulduğu bildirilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Kars-Erzurum Turistik Ekspresi, 21 Ocak’ta başlayıp, 31 Ocak’a kadar her gün işleyecektir. Şubat içinde yalnız cumartesi ve pazar günleri çalışacaktır. Kars-Erzurum Turistik Ekspresi Kars’tan saat 07.20’de hareket edecek, Erzurum’a 11.10’da ulaşacaktır. Erzurum’dan 14.55’te kalkacak tren, Kars’a 18.45’te varacaktır. Pulman tipli vagonlardan oluşacak tren gidiş ve dönüşte Sarıkamış’ta duracaktır.”

Açıklamada, trenlerin, 234 kişilik kapasiteye haiz olacağı ve biletlerin internetten, mobil uygulama ve gişelerden satın alınabileceği duyuruldu.

Yeni rota ile bölgenin turizmine destek verileceği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ülkemizin saklı güzelliklerini hem yurttaşlarımıza hem de turistlere tanıtıyoruz. Demir yolu taşımacılığında yaşanmış olan gelişmeler, yurttaşlarımızın gezi tercihlerini de etkiledi. Demir yollarında bahar havasını tekrardan oluşturduk. Demir yollarının Türkiye için stratejik önemde bulunduğunu biliyoruz. Bu bilinçle mozaiğin parçalarını birleştirircesine demir yollarını ayağa kaldırıyoruz.”

Yoruma kapalı.