Kara propaganda yürütüyorlar – Son Dakika Haberler

İsveç, Danimarka ve Hollanda’da Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırıların ardından ABD ve Avrupa ülkelerinden Türkiye’ye yönelik perde arkası seyahat uyarısı gün yüzüne çıktı. Jandarma Genel Komutanlığı’nın 2022 yılı değerlendirme toplantısında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, algılama operasyonunun arkasında “Türkiye’de faaliyet gösteren bir ülke istihbarat görevlisinin başarısız girişimi” olduğunu söyledi. Altı ülkenin güvenlik gerekçesiyle Türkiye’deki başkonsolosluklarını kapatma kararını değerlendiren Soylu, şu ifadeleri kullandı:

‘KİM OLDUĞUNU BİLİYORUZ’

60 milyon turist hedefimizi koyduğumuz bir günde, 51,5 milyon turistin geldiğini açıkladığımız ve 46 milyar dolar turizm geliri elde ettiğimiz bir günde Türkiye’de yeni bir psikolojik savaş başlatmanın eşiğindeydiler. Bu çok net ve kesin.

Hikaye şöyle: Başka bir ülkeden bir istihbarat görevlisi, Türkiye’de DEAŞ üyesi olduğu düşünülen bazı kişilere iş teklifinde bulundu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti o anı net bir şekilde takip etti, çalışma teklif ettikleri kişilerle bazı turlar yapıldı. , ardından bu istihbarat görevlisi Türkiye’yi Türkiye’ye getirdi. Bu istihbarat görevlisi hiçbir yere varmayınca ilk tepkiyi ve bilgiyi veren ülkeye bu bilgiyi pazarlamış ve ardından Türkiye’de DEAŞ saldırısı olabileceği bilgisiyle Türkiye’ye karşı psikolojik savaş yürütülmüştür.

Yani istediği kişiyi hapisten çıkaramayınca metne imza atan büyükelçiler, Türkiye’ye hukuki operasyon yapmaya çalışan büyükelçiler, şimdi de Türkiye’de güvenlik boşluğu ve terör operasyonu yaratmaya çalışıyorlar. ünlü büyükelçinin operasyonuyla. Her şey çok açık ve net.

Bizimle nasıl bir dostluğunuz var? Tüm uluslararası toplantılarda Türkiye’nin prestijini ve istikrarını, Türkiye’nin ekonomik gücünü azaltmak için hangi operasyonlara giriştiğinizi bilmiyoruz. Her şeyi biliyoruz.

BÜYÜKELÇİLER TARAFINDAN ÖNERİLEN PROVOKASYON REDDEDİLDİ
İngiltere ve Hollanda’nın ardından Almanya, Belçika, Fransa, İsviçre ve Norveç, Türkiye’de terör eylemi tehdidi bahanesiyle İstanbul’daki konsolosluklarını “güvenlik” gerekçesiyle kapatma kararı aldı. Farnesina, 9 ülkenin büyükelçilerini bakanlığa çağırarak sert bir şekilde uyardı. Norveç ise bugün yapılması planlanan provokatif eyleme verilen yetkiyi geri çektiğini açıkladı. Oslo polisi de bu tür eylemlerin yasaklanacağını duyurdu. ANKARA

ÇELİK: AMAÇ TÜRKİYE’Yİ TAŞLAMAK
Öte yandan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, söz konusu ülkelerin “kapatma” kararlarına ilişkin açıklama yaptı. Çelik yaptığı açıklamada, “Ülkelerimiz arasındaki ilişkileri geliştirmeye yönelik misyonlar daha dikkatli ve sorumlu açıklamalar yapmalıdır. Türkiye’yi yıpratmaya yönelik açıklamaları reddediyoruz.” ANKARA

TURİSTLER ZİYARETLERİNE DEVAM EDEBİLİR
Yeniköy Panayia Rum Ortodoks Kilisesi ve Mektebi Vakfı Müdürü Mikail Hannutoğlu, geleceğin turistlerinin dini ve turistik yerleri rahatlıkla ziyaret edebileceklerini söyledi.
Ritüel programların devam ettiğini ve bu tür programları polise bildirerek güvenliği sağladıklarını ifade eden Hannutoğlu, “Ziyaretlerine devam ettiklerini ve mutlu olabileceklerini rahatlıkla söyleyebilirim. Şu anda herhangi bir ek önlem almıyoruz. Koruma durumunda değiliz. Elbette her zaman tedbirli olmalıyız.”

Yoruma kapalı.