Kamu personeli alım ilanları Resmi Gazete’de

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre, İçişleri Bakanlığı tarafından merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilecek 335 4/B kademesi müteahhit alımı için sözlü sınav yapılacak.

Adayların 2022 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) B grubundan önlisans mezunları için KPSSP3, KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puanlarından en az 60 puan almaları gerekmektedir.

Başvurular 11-15 Nisan tarihleri ​​arasında “www.icisleri.gov.tr” e-Devlet sistemi üzerinden yapılacak. Sözlü sınav 25-30 Nisan tarihlerinde Ankara’da yapılacak.

Hizmete girecek personelin adaylık şartları, nitelikleri ve maaşlarına ilişkin bilgiler İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alacak.

ADLİ TIP KURUMUNA 47 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK

Adli Tıp Kurumu, merkez ve taşra teşkilatındaki 47 kadroya unvan, nitelik ve özel şartları belirtilen, sözlü sınav sonucuna göre sözleşmeli personel istihdam edecek.

Adayların 2022 yılında KPSS tarafından her pozisyon için aranan belirtilen puan türünden en az 70 puan almaları gerekmektedir. Başvurular 17-23 Nisan tarihleri ​​arasında “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresinden e-Devlet üzerinden yapılacaktır.

Başvuru şartları ve aranan niteliklere ilişkin bilgiler Adli Tıp Kurumu internet sitesinde yer almaktadır.

Yoruma kapalı.