KADEM’in depremzedelere yardımları sürüyor – Son Dakika Haberler

Kadın ve Demokrasi Vakfı’nın (KADEM) Kahramanmaraş’ı vuran depremlerin ardından bölgedeki acil ihtiyaçların karşılanması için başlattığı kampanya sürüyor. KADEM Mütevelli Heyeti Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, başkan yardımcıları ve yönetimden bir heyet ile bölgeyi gezerek depremzedeleri ziyaret etti.

KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu, “Üyelerimiz ve gönüllülerimizin büyük emekleriyle bölgeye ciddi yardımlar yaparken, kadın ve çocukların özel ihtiyaçları için kadınlara yönelik gezici destek merkezleri kurmaya da başladık” dedi.

Bugüne kadar toplanan yaklaşık 12 milyon lira ile Gümrükçüoğlu, 4 tır temel ihtiyaç malzemesi, 2 tır su, 3 benzin bidonu, 2 tır çocuk bezi, bebek bisküvisi, ıslak mendil, kadın hijyen seti, 3 bin 500 battaniye, 8 bin atkı, bere, eldiven, 25.000 adet hijyen seti, 5.000 adet yağmurluk, 65.000 adet kadın, erkek ve çocuk iç çamaşırı, 22.000 adet kadın, erkek ve çocuk termal tulum, 1.000 adet Powerbank, 2.000 adet atkı, 250 adet piknik tüpü, 30.000 adet çorap, 110 adet çadır ve 110 adet soba teslim eden bölgeye. Depremden etkilenen insanlara psikososyal destek anlamında bir yol haritası hazırladığını belirten Gümrükçüoğlu, psikolojik ilk yardım çalışmalarını gönüllülerin katılımıyla yaygınlaştırmayı planladığını bildirdi.

Yoruma kapalı.