Kabaktepe’den altılı masaya cumhurbaşkanı adayı göndermesi: Matruşka aday krizi ile karşı karşıyalar

Altılar masasının on birinci toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Saadet Temel Parti Genel Başkanı Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal bir araya geldi. Altılı toplantının ardından Ortak Politikalar Mutabakat Zaptı önceki gün Ankara’da düzenlenen büyük bir tanıtım töreniyle kamuoyuna duyuruldu. Seçim beyannamesi niteliğindeki metin büyük tartışmalara konu olduysa da, 6. masanın cumhurbaşkanı adayını henüz açıklamamış olması eleştirilere yol açtı.

“ALTI TABLETİN SÜRECİ GERÇEKTEN MATRUŞKA’NIN TEORİSİ GİBİ İLERLİYOR”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda, 6’lılar masasının cumhurbaşkanı adayını açıklayamamasını matruşka bebeğe benzetti. Kabaktepe, “Matriyoşkayı biliyor musunuz! Matruşka bir Rus bebeği. Bu anne bebekten bir çocuk daha çıkıyor. Açarsanız oyuncak bebek çıkıyor. Açarsanız oyuncak bebek çıkıyor. Bu durumda Oyuncak bebek kim, anne kim çözümsüz bir soru haline geliyor. Altı masa süreci gerçekten matryoshka teorisindeki gibi ilerliyor” dedi.

“11 MAÇIN SONUCU, KURGULARDA VEYA ULUSAL SÖZLEŞMELERDE YOK OLMAK İÇİN ÖLDÜ”

Kabaktepe sözlerini şöyle sürdürdü: “Her toplantıdan sonra bir toplantı kararı daha alınıyor. O görüşmeden sonra yine bir toplantı kararı alınıyor. Neticede birden fazla toplantı ve karar gibi konu milletimizin gündemine geliyor. Bırakın toplantıda ne konuşulduğunu merak etmeyi, toplantılarda konuşulsa da matruşka bebeği Anne ve çocuğun kim olduğunu bilmek kadar zor Çünkü 11 görüşme sonrası açıklananlar kurgu ya da ülkenin kazanımlarını yok etmeyi amaçlıyor”.

“MATRUŞKA ADAYLARININ TAM BİR KRİZİYLE KARŞILAŞTI”

Sözlerine devam eden Kabaktepe, “Kimin aday olacağı da tam bir matryoshka durumu. Hepsi aday ve herkesin aynı anda adayı var. Aday olup aday olmanın yanında bir de söz var. Bu durumda kim aday, kim aday değil, kim aday, matryoshka aday kriziyle karşı karşıya kalıyorlar” dedi.

“BU UZAK YER 14 MAYIS’TA DA GÖSTERİLECEK”

Son olarak Kabaktepe, “Milletimiz, arkası görünmeyen, niyeti belli olmayan, kimliği belli olmayan yapılardan hep uzaklaşmıştır. Bu mesafe 14 Mayıs’ta kendini gösterecektir” diye yazdı.

Yoruma kapalı.